Odcinek 1

Zazwyczaj o najciekawszych miejscach w naszej poznańskiej dyrekcji opowiedzielibyśmy podczas wspólnego spotkania, najpewniej w otoczeniu przyrody i lasu, niestety w obecnej sytuacji jest to niewskazane. Postanowiliśmy jednak, że przeniesiemy las do radia i tak oto powstały 4 audycje "Czas na las" w Radio Emaus. W pierwszej audycji przybliżymy temat bezpieczeństwa w lesie oraz bushcraftu razem z leśnikami z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Nadleśnictwa Oborniki.

Odcinek 2

Z drugą audycją przenosimy się do Nadleśnictwa Kalisz, gdzie poznacie realne zagrożenia, które czyhają w lesie oraz dowiecie się jak spędzić czas z dziećmi w lesie.

Odcinek 3

W trzeciej audycji spotykamy się w Nadleśnictwie Konstantynowo, aby poruszyć temat odnawiania lasu oraz prac w lesie, które wynikają z planu urządzania lasu.

Odcinek 4

Nadleśnictwo Łopuchówko zostało gospodarzem czwartego odcinka audycji. Rozmawiano, głównie o ochronie przeciwpożarowej, monitoringu lasu oraz edukacji leśnej.

Odcinek 5

Koniecznie posłuchajcie kolejnego odcinka audycji "Czas na Las". Dowiecie się z niej jakie nowe znaki ustawiają leśnicy w lasach oraz poznacie zasady zrównoważonej turystyki leśnej. Tym razem zabieramy Was do Nadleśnictwa Babki a Waszymi przewodnikami, będą Damian i Mateusz.