Warto zobaczyć w wielkopolskich lasach...

Wśród wielu atrakcji, które oferuje Nadleśnictwo Antonin, trudno wybrać tą najważniejszą. Znajdą tu coś dla siebie przyrodnicy, zwłaszcza miłośnicy ptaków, turyści podążający tropem zabytkowych dworków i arystokratycznych rodów a także wszyscy sympatycy lasu korzystający z jego dóbr, bogactwa grzybów i jagód.

Na sportowo, czyli znajdź las do treningów w Twojej okolicy

Czy jesteśmy tylko amatorami i ćwiczymy rekreacyjnie czy traktujemy sport na poziomie wyczynowym, regularne ćwiczenia poprawiają kondycję naszego życia codziennego. A czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce do dbania o naszą kondycje niż las?

"Czas na las" - audycja w Radio Emaus

Koniecznie posłuchajcie kolejnego odcinka audycji "Czas na Las". Dowiecie się z niej jakie nowe znaki ustawiają leśnicy w lasach oraz poznacie zasady zrównoważonej turystyki leśnej. Tym razem zabieramy Was do Nadleśnictwa Babki a Waszymi przewodnikami, będą Damian i Mateusz.

"Drzwi do Lasu" - audycja o leśnych osobliwościach Wielkopolski

Dla Nas Polaków to niezwykła i uroczysta chwila, świętujemy bowiem 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ośrodki szkoleniowo - wypoczynkowe RDLP w Poznaniu

Chcesz zorganizować wydarzenie okolicznościowe? A może szukasz leśnej bazy noclegowej lub miejsca na kolonie. Zapraszamy do Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Puszczykowie, położonego w malowniczej scenerii doliny Warty. To idealnie miejsce do planowania różnego rodzaju szkoleń, spotkań, zjazdów, kolonii, konferencji, przyjęć, bankietów i imprez integracyjnych.

Niezbędnik turysty

Pilotaż bushcraft i surwiwal to nowy projekt Lasów Państwowych. Zostały wyznaczone specjalne obszary leśne, w tym w 4 poznańskich nadleśnictwach: Antonin, Oborniki, Sieraków i Syców, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.