Asset Publisher Asset Publisher

"Czas na las" - O bushcrafcie i nie tylko...

Zazwyczaj o najciekawszych miejscach w naszej poznańskiej dyrekcji opowiedzielibyśmy podczas wspólnego spotkania, najpewniej w otoczeniu przyrody i lasu, niestety w obecnej sytuacji jest to niewskazane. Postanowiliśmy jednak, że przeniesiemy las do radia i tak oto powstały 4 audycje "Czas na las" w Radio Emaus. W pierwszej audycji przybliżymy temat bezpieczeństwa w lesie oraz bushcraftu razem z leśnikami z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Nadleśnictwa Oborniki.

Do pierwszej rozmowy z prowadzącą Klaudyną Bogurską-Matys, zostali zaproszeni, Naczelnik Wydziału Edukacji i Promocji poznańskiej dyrekcji - Tomasz Maćkowiak oraz Zastępca Nadleśniczego ds. Rozwoju w Nadleśnictwie Oborniki - Jarosław Bator

Podczas audycji zostały poruszone najważniejsze tematy dotyczące wakacji w lesie oraz zasad bezpieczeństwa w lesie. Tomasz Maćkowiak opowiadał o odpowiednim ubiorze oraz zasadach bezpiecznego wędrowania po lasach. Poruszył także temat pilotażu LP bushcraft i surwiwal, pozwalającego na zanocowanie w samym sercu lasu. 

Leśnicy opowiedzieli także o dwóch przydatnych aplikacjach - Bank Danych o Lasach oraz Puszcza Notecka. Są to niezbędne aplikacje, które pomagają w odnalezieniu się w terenie.  Jarosław Bator opowiadał także o atrakcjach Nadleśnictwa Oborniki takich jak: spływ po rzece Wełnie, ścieżkach nordic walking, pieszo-rowerowych, czy też ścieżkach zdrowia oraz o stadninie Konika polskiego w leśnictwie Daniele. Jak twierdzi "Dla każdego coś dobrego". W obornickich lasach znajdą się atrakcje zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać czas jak i dla seniorów.

Podczas rozmowy pojawilo się określenie "kąpiele leśne", co się kryje pod tym hasłem? Posłuchajcie audycji, a zagadka będzie rozwiązana.

Do usłyszenia w kolejnym odcinku!