Aktualności Aktualności

Powrót

Zabierz las do domu

Zabierz las do domu

Cały czas staramy się zapewnić Wam jak najlepszą porcję rozrywki i wiedzy w tym trudnym dla wszystkich czasie, dlatego nieustannie pracujemy nad naszą zakładką "Zabierz las do domu".

Zakładka powstała jako odpowiedź na to w jakiej sytuacji się znaleźliśmy. Wszystko zostało przeniesione do Internetu, większość czasu spędzamy w domach. Jako, że Lasy Państwowe w dużej części zajmują się edukowaniem, głównie najmłodszych, poprzez zajęcia edukacyjne w szkołach czy ośrodkach. Obecnie leśni edukatorzy przenieśli się do świata online. Kliknijcie w obrazki, aby odkryć każdą z zakładek.

Co w nich znajdziecie ?

  • Karty pracy dla najmłodszych, a w nich leśne zagadki, leśne Do It Yourself, przepisy na dania inspirowane lasem.

  • Leśna telewizja, która poszerzy Waszą wiedzę o lesie. Zapraszamy do obejrzenia programów prowadzonych przez leśników: Echa Leśne, Oblicza Lasów, Ocalony Świat oraz EKOlogika leśnika, przygotowana przez Nadleśnictwo Antonin, Windą do lasu i Leśne Wiadomości-projekty Nadleśnictwa Oborniki.

  • Leśne warsztaty, czyli spora dawka ciekawych pomysłów na produktywne wykorzystanie czasu wolnego w domu z dziećmi. W roli głównej niezastąpiony duet Gosia&Tosia oraz wiele innych inspirujących warsztatów od wielkopolskich leśniczek.

  • Leśna literatura to zbiór książek z ogromną leśną wiedzą. Odpowiednie
    do nauki i zabawy. Każdy znajdzie coś dla siebie, dzieci jak i dorośli. Zawiera naszą najnowszą propozycję dla miłośników turystyki - przewodnik po wielkopolskich lasach “Frygaj z gzubami w las”.

Zachęcamy do regularnego śledzenia strony RDLP w Poznaniu, w tym zakładki "Zabierz las do domu". Gwarantujemy, że znajdziecie tam wiele atrakcyjnych propozycji.