Leśna telewizja

Obejrzałeś już wszystko na Netflixie ? Mamy coś co może cię zainteresować. Filmy prosto z lasu, które uczą, ukazują piękne oblicza natury i pokazują jak wygląda praca leśników. Zapraszamy do subskrypcji.

Echa Leśne TV

Marzy Ci się bliskie spokanie z żubrami ? Wszystko jest możliwe i to bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do transmisji na żywo, która ukazuje zwierzęta w ich naturalnym środowisku. 

Oblicza lasów

Przybliżają codzienną pracę leśników. Dowiesz się co dzieje się w lesie o różnych porach roku, leśnicy postarają się wyjaśnić zjawiska zachodzące w przyrodzie, zdradzą tajemnice zwierząt i roślin, podpowiedzą jak możesz w lesie fajnie spędzać czas i czego robić nie powinieneś. Jeśli ciekawi cię jak wygląda opieka nad lasami albo marzysz by być leśnikiem, ten kanał na pewno cię zainteresuje. Jest to cykl stworzony przez leśników, który w łatwy i przyjemny sposób przedstawi ci las od podszewki. Zaciekawiony ?

Ocalony Świat

To seria 11 odcinków - pasjonujących wypraw edukacyjnych w głąb polskich lasów. Poznamy w nich najcenniejsze gatunki polskich zwierząt oraz unikalne siedliska przyrodnicze. W każdym z odcinków las odkrywany jest wraz z polskimi gwiazdami ekranu. Ocalony Świat przedstawia działania leśników w zakresie ochrony przyrody, ukazując przy tym efekty tych działań dla istnienia dzikiej przyrody w naszym kraju. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu LIFE+ oraz NFOŚiGW.

EKOlogika Leśnika

Wielkopolscy leśnicy również uchylają rąbka tajemnicy na temat swojej pracy. Leśnicy z Nadleśnictwa Antonin  przy wsparciu NFOŚiGW, stworzyli cykl odcinków, które zahaczają o wiele tematów związanych z lasami, między innymi: ochrona przeciwpożarowa, problem śmieci w lesie, na czym polega praca leśnika i wiele innych ciekawych tematów.

Windą do lasu

Nadleśnictwo Oborniki  przy wsparciu WRPO, tworzy wyjątkowy projekt pod nazwą Windą do lasu. Jego celem jest podniesienie świadomości o zrównoważonej gospodarce leśnej, a także zwiększenie dostępności do informacji dla osób niepełnosprawnych. W ramach projektu wyprodukowano i wyemitowano dwa cykle programów, dedykowane konkretnym grupom odbiorców.

Pierwszym cyklem był program popularnonaukowy. We współpracy z regionalnym oddziałem TVP3 stworzono cztery odcinki opisujące zagadnienia o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Programy zawierają wypowiedzi wielu autorytetów z dziedziny leśnictwa i ekologii.

 

Drugi cykl to mini serial fabularyzowany nagrany we współpracy z Wielkopolską Telewizją Kablową. Celem produkcji ośmiu odcinków tej serii było przybliżenie nastolatkom idei trwale zrównoważonej gospodarki leśnej.

Wszystkie produkcje zostały wydane w dwóch wersjach. W jednej zostały zaopatrzone w tłumaczenia w postaci napisów/tłumacza dla osób niesłyszących. W drugiej nagrana została audiodeskrypcja, dająca możliwość korzystania z materiałów osobom niewidomym i niedowidzącym.

WTK z audiodeskrypcją

TVP3 z audiodeskrypcją

Jeżeli zainteresowały Cię działania jakie codziennie podejmują leśnicy na rzecz ochrony przyrody w Polsce, zachęcamy Cię do subskrypcji kanału You Tube Echa Leśne TV!

Leśne wiadomości 

Nasi zdolni koledzy z Nadleśnictwa Oborniki mają dla Was kolejną porcję leśnych informacji. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i polubienia funpage-u Nadleśnictwa Oborniki.  

 

#Zostań w domu