Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Włóczykijowa checklista

Jeżeli lubisz planować leśne wyprawy i za każdym razem chcesz by Twój plecak był perfekcyjnie zapakowany ? Mamy dla Ciebie jedyną w swoim rodzaju checklistę!

Specjalnie przygotowany niezbędnik ułatwi Ci pakowanie plecaka i sprawi, że o niczym nie zapomnisz. Odhacz wybrane pola, wpisz nazwę nadleśnictwa, kontakt do leśniczego, straży leśnej i gotowe! Checklistę bez problemu uzupełnisz w telefonie, a dla osób, które chcą ją mieć zawsze przy sobie, przygotowaliśmy czarno białą wersję do wydruku.

Grafika przedstawia listę niezbędnych rzeczy na leśną wędrówkę. Źródło:CILP.

Co można robić w lesie? To zależy od tego, jakim typem jesteś! Poszukiwaczom przygód polecamy infografikę pt. „Wycieczka do lasu – jak spędzić tam czas?”. Wielkopolskie lasy są gotowe do przyjmowania gości. Na terenie Regionalnej Dyrekcji w Poznaniu leśnicy przygotowali 6 parkingów, 347 miejsc postoju, na których możliwe jest pozostawienie pojazdu. Dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę polecamy wędrówkę jedną z 63 ścieżek edukacyjnych. Przygotowane tablice z pewnością pomogą w rozwiązaniu wielu przyrodniczych zagadek.

Latem przed każdym wyjściem do lasu należy sprawdzić czy obowiązuje zagrożenie pożarowe - Mapa zagrożenia pożarowego RDLP w Poznaniu - Wejdź i sprawdź stan zagrożenia pożarowego w wielkopolskich lasach. 

Wiaty edukacyjne to propozycja dla amatorów błogiego lenistwa. Siadając na ławeczkach przy stole można zjeść drugie śniadanie, a pod daszkiem schronić się przed deszczem czy palącym słońcem. W wielkopolskich lasach znajduje się 40 takich wiat.

Rowerzyści znajdą wytchnienie na przygotowanych trasach rowerowych. Na terenie poznańskiej dyrekcji znajduje się prawie 7528 km szlaków rowerowych. Na szczególną uwagę zasługuje trasa w Księżych Górach, niedaleko Pniew. Łączna długość ścieżek w „Księżych Górach" wynosi ok. 6 km. Podzielone są na dwie trasy wg. stopnia trudności rodzinną i trudną, na której znajdują się single tracki.

Biegaczy, kijkarzy i miłośników orienteeringu czekają ścieżki biegowe. Najciekawsze z nich znajdują się w zakładce “turystyka”.

W infografice pn. Wycieczka do lasu – jak spędzić tam czas? przygotowano również miejsce na Twoje zdjęcie!

Grafika przedstawia pomysły na spędzenie czasu w lesie. Źródło:CILP.

Podczas leśnej wędrówki, możesz także zorganizować ognisko! Na terenie poznańskiej dyrekcji znajduje się 37 miejsc, przeznaczonych do tego. Jakie kroki należy podjąć? Po pierwsze sprawdż, gdzie najbliżej ciebie znajduje się miejsce na ognisko, a następnie zgłoś się do Nadleśnictwa, aby dowiedzieć się szczegółów.