Warto zobaczyć w wielkopolskich lasach...

Wśród wielu atrakcji, które oferuje Nadleśnictwo Antonin, trudno wybrać tą najważniejszą. Znajdą tu coś dla siebie przyrodnicy, zwłaszcza miłośnicy ptaków, turyści podążający tropem zabytkowych dworków i arystokratycznych rodów a także wszyscy sympatycy lasu korzystający z jego dóbr, bogactwa grzybów i jagód.

Na sportowo, czyli znajdź las do treningów w Twojej okolicy

Czy jesteśmy tylko amatorami i ćwiczymy rekreacyjnie czy traktujemy sport na poziomie wyczynowym, regularne ćwiczenia poprawiają kondycję naszego życia codziennego. A czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce do dbania o naszą kondycje niż las?

"Czas na las" - audycja w Radio Emaus

Zazwyczaj o najciekawszych miejscach w naszej poznańskiej dyrekcji opowiedzielibyśmy podczas wspólnego spotkania, najpewniej w otoczeniu przyrody i lasu, niestety w obecnej sytuacji jest to niewskazane. Postanowiliśmy jednak, że przeniesiemy las do radia i tak oto powstały 4 audycje "Czas na las" w Radio Emaus. W pierwszej audycji przybliżymy temat bezpieczeństwa w lesie oraz bushcraftu razem z leśnikami z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Nadleśnictwa Oborniki.

"Drzwi do Lasu" - audycja o leśnych osobliwościach Wielkopolski

Dla Nas Polaków to niezwykła i uroczysta chwila, świętujemy bowiem 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ośrodki szkoleniowo - wypoczynkowe RDLP w Poznaniu

Chcesz zorganizować wydarzenie okolicznościowe? A może szukasz leśnej bazy noclegowej lub miejsca na kolonie. Zapraszamy do Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Puszczykowie, położonego w malowniczej scenerii doliny Warty. To idealnie miejsce do planowania różnego rodzaju szkoleń, spotkań, zjazdów, kolonii, konferencji, przyjęć, bankietów i imprez integracyjnych.

Pilotaż bushcraft i surwiwal

Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz mapą poglądową Polski, gdzie zaznaczone są wszystkie obszary.

Niezbędnik turysty

Las jest bardzo gościnnym miejscem. Praktycznie o każdej porze roku oferuje nam niezwykłe krajobrazy i doznania. Lecz trzeba wiedzieć jak w lesie się zachowywać, tam też panują zasady.