Aktualności

Najbarwniejszy symbol świąt już wkrótce pojawi się w naszych domach. Chyba nikt dziś nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez pięknie przystrojonego drzewka. Choć co roku trendy w dekoracji się zmieniają to jedno pytanie pozostaje niezmienne, jakie drzewko wybrać i gdzie kupić najpiękniejsze?

Wydarzenia

Poznaniacy, tak jak w latach poprzednich będą mogli wymienić makulaturę na... sadzonkę.

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Sprzedaż drewna odbywa się zgodnie z Zarządzeniem nr 71 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 27 września 2013 r.

Oferta łowiecka

Na ternie RDLP w Poznaniu funkcjonuje 15 obwodów łowieckich z przeznaczeniem na Ośrodki Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych.

Staż w Lasach Państwowych

Jednostki organizacyjne Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu prowadzą staże dla absolwentów szkół leśnych.

Zagrożenie pożarowe

Głównym zagrożeniem dla naszych lasów są pożary leśne. Pożary lasów nie powstają same z siebie. Zdecydowana większość pożarów jest wynikiem działalności człowieka.

Zakazy wstępu do lasu

Zasady zachowanie się w lasach reguluje Ustawa o lasach z 28 września 1991 roku.

Wyłączenia gruntów leśnych z produkcji

Kwestie wyłączenia gruntów z produkcji reguluje ustawa z dnia 3 lutego 1995 roku o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Huragan 100-lecia w wielkopolskich lasach

Uprzątnięcie tysięcy metrów drzew powalonych w trakcie tegorocznych nawałnic stało się nie dala wyzwaniem dla kilku nadleśnictw w Polsce, również dla Nadleśnictwa Czerniejewo. Trudności występują nie tylko przy usuwaniu połamanych i powywracanych drzew, ale także przy pomiarze drewna. Problemy sprawi też późniejsze zagospodarowanie powierzchni. Żeby poradzić sobie z tymi wyzwaniami, leśnicy sięgają po pomoc najnowocześniejszych technologii i potężnych maszyn.