Leśne quizy

Jak najlepiej sprawdzić swoją wiedzę ? Poprzez testy ! Choć nazwa quiz brzmi przyjemniej i nie martwcie się, nie będziemy wystawiać ocen.

Przygotowaliśmy dla Was sporą porcję wiedzy zamkniętą w quizach. Są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, choć pomoc rodziców zawsze się przyda.   

Quiz 1 

Nasza pierwsza propozycja to quiz o wielkopolskich terenach. Czy kojarzysz wszystkie warte uwagi miejsca w wielkopolskich lasach ? Sprawdź swoją wiedzę, a pomóc w tym może nasz przewodniki "Frygaj z gzubami w las" lub "Czas w las". Kliknij w obrazek i do dzieła!

 

Quiz 2

Kolejna propozycja przeznaczona jest dla dzieci. Po lekcji przyrody z pewnością młodzi przyrodnicy są przygotowani na rozwiązanie zagadek, które kryją się w tym quizie. Kliknij w obrazek i przenieś się do świata ptaków.

Quiz 3

Następna propozycja dedykowana jest również dla dzieci. Dendrologia to nauka o drzewach. A espert w tej dziedzinie to dendrolog. Dzięki temu quizowi możesz stac się młodym dendrologiem. Zainteresowany ? Kliknij w obrazek i rozpocznij rozwiązywać pytania. 

Quiz 4

Przed wami WIelki Test o Pszczołach, 3 poziomy wiedzy. Sprawdź ile wiesz o tych pożytecznych i pracowitych owadach. Kliknij w obrazki i powodzenia !

Quizy o pszczołach opracowała Karolina Prange z Nadleśnictwa Łopuchówko.

Quiz 5

Quiz 6

Czekajcie na kolejne propozycje od nas, na pewno tu wrócimy. 

Powodzenia !