O projekcie

Od dwóch lat na antenie rozgłośni Radia Merkury prowadzimy konkurs z wiedzy o lesie. Nagrodą jest weekendowy wyjazd krajoznawczy, w najpiękniejsze zakątki wielkopolskich lasów. To inspirujący czas pełen atrakcji, przygód, nauki ale i relaksu. Zapraszamy!

I edycja

W pierwszej edycji konkursu zabraliśmy laureatów w podróż po urokliwych zakątkach Puszczy Noteckiej. Gospodarzem terenu było Nadleśnictwo Sieraków. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

II edycja

Pełen emocji, wzruszeń, nauki i zaskakujących zwrotów sytuacji. Tak w kilku słowach można opisać miniony weekend, 24-25 września. Czas na podsumowanie II edycji wydarzenia rodem z reality show.

III edycja

Pełen emocji, wrażeń, nauki, wzruszeń i zaskakujących zwrotów akcji. Tak można w skrócie podsumować finał III edycji projektu "Las Poza Cywilizacją", który odbył się w miniony weekend, 7-8 października.

IV edycja

Weekend pełen emocji przeżyli laureaci tegorocznej edycji konkursu "Las Poza Cywilizacją". Jakie przygody i atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy? Jak czuli się w lesie uczestnicy? Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia podsumowania 4. edycji konkursu.

V edycja

To była już V edycja konkursu radiowego organizowanego wspólnie przez Radio Poznań i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. W miniony weekend laureaci zawitali do Nadleśnictwa Taczanów, gdzie wspólnie z leśnikami poznawali uroki codziennej pracy w lesie.