O projekcie

Od 2015 roku na antenie rozgłośni Radia Poznań (wcześniej Merkury) prowadzimy konkurs z wiedzy o lesie. Nagrodą jest weekendowy wyjazd krajoznawczy, w najpiękniejsze zakątki wielkopolskich lasów. To inspirujący czas pełen atrakcji, przygód, nauki ale i relaksu. Zapraszamy!

I edycja

W pierwszej edycji konkursu zabraliśmy laureatów w podróż po urokliwych zakątkach Puszczy Noteckiej. Gospodarzem terenu było Nadleśnictwo Sieraków. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

II edycja

Pełen emocji, wzruszeń, nauki i zaskakujących zwrotów sytuacji. Tak w kilku słowach można opisać miniony weekend, 24-25 września. Czas na podsumowanie II edycji wydarzenia rodem z reality show.

III edycja

Pełen emocji, wrażeń, nauki, wzruszeń i zaskakujących zwrotów akcji. Tak można w skrócie podsumować finał III edycji projektu "Las Poza Cywilizacją", który odbył się w miniony weekend, 7-8 października.

IV edycja

Weekend pełen emocji przeżyli laureaci tegorocznej edycji konkursu "Las Poza Cywilizacją". Jakie przygody i atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy? Jak czuli się w lesie uczestnicy? Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia podsumowania 4. edycji konkursu.

V edycja

To była już V edycja konkursu radiowego organizowanego wspólnie przez Radio Poznań i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. W miniony weekend laureaci zawitali do Nadleśnictwa Taczanów, gdzie wspólnie z leśnikami poznawali uroki codziennej pracy w lesie.

VI edycja

Za nami kolejna konkursu organizowanego przez Radio Poznań we współpracy z Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. W miniony weekend wraz z laureatami zawitaliśmy do Nadleśnictwa Koło, gdzie mogliśmy oderwać się od zgiełku wielkiego miasta, zastępując go szumem drzew. Poznaliśmy przy tym wyjątkowe miejsca. Projekt dofinansowało Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

VII edycja

Za nami kolejna konkursu organizowanego przez Radio Poznań we współpracy z Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. W miniony weekend wraz z laureatami zawitaliśmy do Nadleśnictwa Syców, gdzie mogliśmy oderwać się od zgiełku wielkiego miasta, zastępując go szumem drzew. Poznaliśmy przy tym wyjątkowe miejsca. Projekt dofinansowało Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

VIII edycja

Za nami kolejna edycja konkursu organizowanego przez Radio Poznań we współpracy z Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. W miniony weekend wraz z laureatami zawitaliśmy do Nadleśnictwa Góra Śląska, gdzie mogliśmy oderwać się od zgiełku wielkiego miasta, zastępując go szumem drzew. Poznaliśmy przy tym wiele wyjątkowych miejsc. Projekt dofinansowało Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.