Noc Sów w nadleśnictwach RDLP w Poznaniu

Leśnicy nie tylko włączają się w ochronę gatunkową sów ale również, na przełomie marca i kwietnia, prowadzą zajęcia edukacyjne połączone z wieczornymi warsztatami i nasłuchami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warto skontaktować się z lokalnym nadleśnictwem, by nie przegapić tegorocznej NOCY SÓW. Wydarzenie to, już owiane tradycją, organizowane jest od kilku lat. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. To niepowtarzalna okazja, by poznać zwyczaje tych drapieżników a nawet stanąć z nimi oko w oko. W tegoroczne wydarzenie włączyły się nadleśnictwa: Łopuchówko, Kościan, Konin, Antonin i Piaski.

Szczegółowy program wydarzeń na stronach www nadleśnictw:

Nadleśnictwo Piaski

Nadleśnictwo Kościan

Nadleśnictwo Antonin

Natomiast wszystkich poznaniaków zapraszamy na Noc Sów organizowaną przez Nadleśnictwo Łopuchówko. Program wydarzenia poniżej:

Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości. Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...

Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze.

Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy. Podczas Nocy Sów organizowanej przez Nadleśnictwo Łopuchówko, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-leśnej „Dziewicza Góra” przewodnikami będą Karolina Kapałka-Boratyńska i Karolina Prange, edukatorzy leśni, z zamiłowania ornitolodzy. 

Wycieczka ma charakter otwarty, tzn. każdy chętny będzie mile widziany. Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia będą składały się z części teoretycznej i praktycznej.

Program:

  • 17.00 Przywitanie uczestników, przybliżenie uczestnikom działalności pomysłodawcy projektu-
    PTAKI POLSKIE
  • 17.15 Prezentacja multimedialna pt. „Sowy są wśród nas, czyli sów kilka o sowach w kulturze”
  • 18.00 Pokaz filmu o sowach: „Sowy Polski”, wydany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
  • 18.30 Warsztaty praktyczne, QUIZ wiedzy o ptakach
  • 19.00 Wycieczka terenowa – poszukiwanie i obserwacja sów

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Informacje na temat sów z wieloma ciekawostkami znajdziecie w naszym cyklu z serii "Wierzę w leśne zwierzę"!