ABC Bezpiecznego grzybobrania

Nadleśnictwo Babki zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie edukacyjne, które poprowadzą pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno — Epidemiologicznej w Poznaniu!

Dzięki uprzejmości WSSE w Poznaniu poznamy "ABC bezpiecznego grzybobrania", czyli kilka wskazówek i porad, w jaki sposób zbierać grzyby, by nie znaleźć ich trujących odpowiedników. Czeka nas również mały instruktaż z rozpoznawania gatunków grzybów. Co zrobić w sytuacji ukąszenia przez kleszcza? W jaki sposób zmniejszyć ryzyko ukąszenia? Co wiemy na temat profilaktyki chorób odkleszczowych? O te i inne zagadnienia związane z małymi pajęczakami poszerzymy swoją wiedzę podczas prelekcji "Usuń kleszcza z głową". Dowiemy się także jak we właściwy sposób korzystać z lasu bez szkody dla przyrody. 

Spotkanie odbędzie 7 września o godzinie 16:00, w budynku Centrum Edukacji i Promocji Drewna (przy biurze Nadleśnictwa Babki). 

Obowiązują zapisy. Osoby chętne prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 61-878-80-43 lub wysłanie wiadomości mailowej na adres: babki@poznan.lasy.gov.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Lokalizacja wydarzenia poniżej: