Aktualności Aktualności

Powrót

Zapraszamy na Targi Edukacyjne

Zapraszamy na Targi Edukacyjne

Chcielibyście dowiedzieć się więcej o lasach, przyrodzie a może o drewnie i gospodarce leśnej? Porozmawiajcie z nami już w najbliższy weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po raz kolejny będziemy gościć w ramach Eko Forum, Targów Edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy zwłaszcza nauczycieli, dla których przygotowaliśmy specjalne zestawy dydaktyczne oraz ofertę edukacyjną, związaną z edukacją leśną prowadzoną przez nadleśnictwa naszej dyrekcji. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będziemy prezentować idee ośrodków edukacyjnych, ścieżek i izb, zajęć prowadzonych przez leśników nie tylko w klasach ale przede wszystkim w lesie. Nic bowiem nie zastąpi lasu, żywego organizmu, który sam w sobie jest najlepszą naturalną infrastrukturą edukacyjną. My tylko pomożemy i nauczymy Was zwracać uwagę na jej poszczególne elementy.

Tegoroczne stoisko będzie związane również z hasłem obchodzonego 21 marca Międzynarodowego Dnia Lasu, "Lasy i energia". Będziemy przekazywać Wam wiedzę o jedynym ekologicznym surowcu odnawialnym, jakim jest drewno i jego niezwykłych właściwościach. Dla najmłodszych przygotowaliśmy koło fortuny z pytaniami z dziedzin leśnych oraz drobnymi upominkami. W sesjach warsztatowych zajmiemy się z kolei budowaniem budek lęgowych i rysowaniem "Lasu Waszych Marzeń".

Serdecznie zapraszamy, czekamy na Was w pawilonie 7A, codziennie od godziny 10.00 do 18.00 (wyjątek niedziela do 16.00).

Szczegółowe informacje na stronie MTP, wstęp jest wolny. Pamiętajcie też, że czynne jest Wejście Zachodnie od ul. Śniadeckich.

Informacja dla mediów do pobrania z załącznika.

Materiały do pobrania