Aktualności Aktualności

Powrót

Sukces sygnalistów z południowej Wielkopolski!

Sukces sygnalistów z południowej Wielkopolski!

III miejsce w dwóch konkurencjach to ogromny sukces niedawno powołanego zespołu sygnalistów, w skład którego wchodzą przedstawiciele aż trzech nadleśnictw RDLP w Poznaniu.

18-19 marca br. odbył się XII Kaczawski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Złotoryi. W zawodach tych wystartowało wielu sympatyków gry na rogu myśliwskim, a wśród nich przedstawiciele nadleśnictw: Przedborów, Kalisz i Antonin, którzy od niedawna zawiązali nowy zespół sygnalistów myśliwskich.

Konkurs podzielony był na kategorie solowe i zespołowe, w każdej z nich wydzielono klasy związane ze stopniem trudności granych sygnałów i tak poczynając od najprostszych: klasa D (dziecięca), klasa C i B oraz klasy A i G (mistrzowskie).

Sygnały obowiązujące w tym konkursie zostały wylosowane z puli sygnałów zakwalifikowanych do danej klasy. Zespoły mogły również spróbować swoich sił w kategorii MB (muzyki myśliwskiej), w której występuje dowolność doboru repertuaru. Muszą być to jednak utwory przygotowane na rogi naturalne (niewentylowane). Pozostałe instrumenty (trąbki, rogi wentylowane, waltornie) można wykorzystać w kolejnej konkurencji MSH (Salonie Hubertowskim), w której utwory można wzbogacić śpiewem.

W skład zespołu sygnalistów myśliwskich z nadleśnictw południowej Wielkopolski wchodzą:
1. Malwina Fikus (Nadleśnictwo Antonin)
2. Dominik Pawlak (Nadleśnictwo Przedborów)
3. Łukasz Wyrzykowski (Nadleśnictwo Kalisz)
4. Zbigniew Bodura (Nadleśnictwo Przedborów)
5. Bartosz Kulawinek (Nadleśnictwo Przedborów)
6. Witold Sitkowski (Nadleśnictwo Przedborów)

Zespół wystąpił w dwóch konkurencjach, tj. w średnio zaawansowanej kategorii sygnałów myśliwskich (klasa B) grając sygnały takie jak: „Dzik na rozkładzie", „Jeleń na rozkładzie" i „Pióro na rozkładzie" oraz w muzyce myśliwskiej (kat. MB), w której zagrał utwory: „Der Jäger aus Kurpfalz", „Marsz myśliwski nr 3" i „Hejnał Leśników Polskich".

Zarówno w pierwszej jak i drugiej konkurencji zespół zajął III miejsce na podium co jest szczególnym wyróżnieniem, a także ogromną motywacją do dalszego, wspólnego działania i poświęcania wielu godzin na próby.