Aktualności Aktualności

Powrót

Oblicza Polskiej Przyrody

Oblicza Polskiej Przyrody

Przyroda nie jedno ma imię, a o jej bogactwie mogli się przekonać goście odwiedzający w poniedziałkowe popołudnie (15.10.2018) salon fotografii przyrodniczej Fotonatura w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo - Leśnej Dziewicza Góra.

Uroczyste otwarcie wystawy Oblicza Przyrody autorstwa Sebastiana Cichockiego zgromadziło wielu miłośników zdjęć przyrodniczych. Niewątpliwą atrakcją podczas wernisażu była możliwość rozmowy z autorem, który z lekkością opowiadał o kulisach powstawania kolejnych fotografii. Fotonatura, tym razem zgromadziła nie tylko leśników, ale i stała się miejscem spotkania członków Klubu Seniora, mieszkańców Czerwonaka i specjalistów zoologów, którzy świetnie uzupełniali opowieści autora, o fakty z życia uchwyconych zwierząt.

Po oficjalnej części, goście mieli szansę uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez samego twórcę wystawy. Spotkanie to było swoistym kompendium wiedzy dotyczącym rodzajów sprzętu, sposobów maskowania i wabienia zwierząt na potrzeby fotografii przyrodniczej.

Wystawę można oglądać od wtorku do niedzieli do 8 grudnia br. w salonie fotografii przyrodniczej Fotonatura w godzinach funkcjonowania Ośrodka.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: http://www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/osrodek-dziewicza-gora