Aktualności Aktualności

Powrót

Mistrzowski przejazd w Maratonie MTB

Mistrzowski przejazd w Maratonie MTB

W miniony weekend, 5 czerwca pracownik Nadleśnictwa Babki Mateusz Nowicki zdobył tytuł wicemistrza Polski Leśników w Maratonie MTB podczas rywalizacji w ramach LOTTO MTB ENERGY.

Zdjęcie przedstawia zwycięzców Maratonu MTB na podium. Fot. Monika Nowicka.

37 km i 800 m przewyższeń na Wzgórzach Oliwskich zakończone sukcesem Mateusza z Nadleśnictwa Babki podczas Mistrzostw Polski Leśników w Maratonie MTB.

W tym roku zawody zorganizowało Nadleśnictwo Gdańsk na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Tamtejsze lasy oferują doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa górskiego.

Duże różnice wzniesień i bardzo długie jak na nizinne warunki podjazdy dały się we znaki uczestnikom. Trasa liczyła 37 km i 800 metrów przewyższeń,  przebiegała singletrackami charakterystycznymi dla Wzgórz Oliwskich. Do pokonania było wiele trudnych technicznie elementów – stromych podjazdów po korzeniach oraz karkołomnych zjazdów z licznymi zakrętami. Pogoda dopisała, było słonecznie i gorąco co powodowało konieczność częstego uzupełniania płynów i picia dużej ilości wody. Po zakończonej rywalizacji wszyscy uczestnicy zgodnie powtarzali, że to najlepszy teren do rywalizacji na rowerach górskich w północnej części Polski - mówi Mateusz Nowicki.

Zwycięzców uhonorowali nadleśniczy Nadleśnictwa Gdańsk oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Mateusz Nowicki ma już na koncie kilka tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski Leśników, między innymi ubiegłoroczny tytuł wywalczony w ramach Maratonu MTB Cyklokarpaty w Beskidzie Niskim – od lat jego wielką pasją poza lasem jest także jazda na rowerze. Regularnie i z sukcesami startuje w maratonach MTB oraz pokonuje długie dystanse na rowerze szosowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!