Aktualności Aktualności

Powrót

Leśnicy z pomocą

Leśnicy z pomocą

W październiku i listopadzie, w ramach społecznej solidarności Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu dzięki swoim 25 nadleśnictwom przekazała na walkę z koronawirusem prawie 26 tysięcy złotych.

Pieniądze te trafiły przede wszystkim do Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a także do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Obornikach oraz do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu.

Walka z pandemią COVID-19 jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia. Na pierwszej linii frontu są medycy. Dlatego to do nich przede wszystkim, kierujemy naszą pomoc.

Dzięki przekazanym środkom może zostać zakupione 70 000 maseczek ochronnych dla personelu medycznego. 

Już wiosną odpowiadając na apel Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, poznańska Dyrekcja razem z Drużyną Szpiku przekazała respirator i środki ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek, aby dalej mogli ratować ludzkie życia, ale także chronić własne zdrowie.

Zakupiliśmy także 5000 maseczek i pompy infuzyjne, które trafiły do wielkopolskich policjantów i służb medycznych.

Walka trwa nie tylko w Poznaniu, dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni na prośbę medyków ze wschodniej Wielkopolski. Nadleśnictwo Konin w imieniu naszej Dyrekcji przekazało 4 pompy infuzyjne dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. 

Mamy świadomość, że pomocy potrzebują, nie tylko jednostki bezpośrednio zaangażowane w walkę z COVID-19. Mimo bardzo trudnego czasu, na świat cały czas przychodzą dzieci, a medycy ze szpitali ginekologicznych także potrzebują naszej pomocy. Dlatego 3000 tysiące maseczek trafiło do największego w Polsce Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej w Poznaniu. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób dołożyliśmy naszą cegiełkę w walce o lepsze jutro.

Na pierwszej linii frontu są nie tylko lekarze i pielęgniarki. Co dzień naszego bezpieczeństwa pilnują także policjanci. Chcieliśmy pomóc także naszym koleżankom i kolegom ze służb mundurowych. Dlatego partie maseczek trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a także do policjantów z Chodzieży.

Wiemy, że wyjątkowy czas  kwarantanny jest bardzo trudny dla najstarszych i najsłabszych. Dlatego nie mogliśmy o nich zapomnieć. Naszą pomoc otrzymali też pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Środki ochrony osobistej w naszym wspólnym imieniu przekazała Drużyna Szpiku, nasi niezastąpieni przyjaciele w niesieniu pomocy. W paczkach znalazło się również wiele produktów od innych darczyńców. Aż serce się raduje. 

Udzielenie wsparcia finansowego przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych na zwalczanie epidemii, możliwe jest bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej. Jest to akt wsparcia i solidarności leśników, bo zawsze działamy i służymy dla lasu i dla ludzi.

Włączyliśmy się także do akcji "Posiłek dla medyków" gdzie ponownie, razem z „Drużyną Szpiku”, oraz Ogólnopolską Ambasadą Dziczyzny - Lizawka. Przekazaliśmy dziczyznę, z którego kucharze Artur i Mateusz z Restauracji Lizawka wyczarowali pyszne obiady dla służby zdrowia.

W obecnej sytuacji warto, pomyśleć co możemy zrobić, aby pomóc lokalnie. Razem możemy osiągnąć więcej i stawić czoła nowej dla nas rzeczywistości. Dobro powraca!

Przypominamy, że zgodnie z inicjatywą Ministra Środowiska, Lasy Państwowe już wiosną przekazały łącznie 2 miliony złotych wsparcia dla służb medycznych walczących z koronawirusem SARS-CoV-2.