Aktualności Aktualności

Powrót

Leśnicy wspierają harcerzy

Leśnicy wspierają harcerzy

Aktywne udostępnianie lasu dotyczy nie tylko turystów, miłośników sportu i rekreacji ale również harcerzy. Na obozach łączą oni umiejętności surwiwalowe z merytoryczną wiedzą o lesie i przyrodzie. Leśnicy z Nadleśnictwa Grodzisk wychodzą naprzeciw oczekiwaniom harcerzy proponując pomoc w wyborze miejsc na biwakowanie.

Nadleśnictwo Grodzisk jest typowo „suchym i bezwodnym" w Wielkopolsce. Jedyny większy zbiornik wodny otoczony lasami to Jezioro Kuźnickie. Jest to jezioro polodowcowe z trudno dostępnym, stromym brzegiem, a jedyne płaskie miejsce jest zabudowane domkami i ośrodkami wypoczynkowymi. Znajdują się tu dwa kąpieliska, jedno w części zabudowanej i drugie, tzw. „Leśna Zatoka" w części zalesionej. Miejsce biwakowe, bo ze względu na brak potrzebnej infrastruktury, polem namiotowym nie może być nazwane, jest dzierżawione przez osobę prywatną.

Ubogi stan infrastruktury nie odstrasza prawdziwych Harcerzy, którzy chcą w tym miejscu spędzić czas na łonie natury w iście spartańskich warunkach, dlatego Nadleśnictwo Grodzisk wesprze działania Skautów, choćby poprzez udostępnienie map czy pomoc w zakupie tzw. „żerdzi" na budowle obozowe.

Nadleśnictwo Grodzisk wspomagając działania Harcerzy i Skautów wierzy, że będą przykładem dla innych, jak spędzać czas w lesie nie szkodząc mu, bo przecież: „HARCERZ MIŁUJE PRZYRODĘ I STARA SIĘ JĄ POZNAĆ"

Szczegółowych informacji udziela Nadleśnictwo Grodzisk