Aktualności Aktualności

Powrót

Leśne Mikołajki

Leśne Mikołajki

Grudzień, magiczny miesiąc, kiedy las jest bliski sercom wszystkich ludzi. Bliski za sprawą choinki, którą każdy z nas pięknie przystroi w swoim domu. A skąd wziąć najpiękniejsze, pachnące i naturalne drzewko bożonarodzeniowe? To oczywiste, od leśników!

Mikołajkowe spotkania są już tradycją w Nadleśnictwie Kalisz, podczas których leśnicy opowiadają najmłodszym o swojej pracy. W tym roku leśnicy przygotowali 3 spotkania,
w które włączyły się okoliczne przedszkola i szkoła podstawowa. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jakie zwierzęta żyją w brzezińskich lasach a także poznać ich sposoby na przetrwanie zimy. Od teraz już każde dziecko będzie wiedziało do czego służy paśnik i lizawka oraz jakimi przysmakami dokarmiać zwierzęta aby im pomóc przetrwać trudny zimowy czas. Dzielni przyrodnicy zmierzyli się nawet z przygotowaniem z szyszek karmnika dla ptaków! O tym jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, możecie poczytać w specjalnym poradniku!

Ostatnie spotkanie było okazją do wspólnego ubrania drzewka. Na pachnącym lasem świerku zawisły własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby, czyniąc z drzewka wyjątkową
i niepowtarzalną choinkę! Po dekoratorskich zmaganiach dzieci zmierzyły się z grami
i zabawami przygotowanymi przez leśników. Uśmiechy na wspomnienie wspólnie spędzonego czasu z pewnością będą się jeszcze pojawiać na twarzach i jednych i drugich!

Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się szacunku do otaczającej ich przyrody i wrażliwości na piękno natury. Kto wie, może któreś z nich złapie przysłowiowego „bakcyla” i za kilkanaście lat będzie jednym z nas- leśnikiem.