Aktualności Aktualności

Powrót

Leśne filmy na „odpowiedzialnym” festiwalu

Leśne filmy na „odpowiedzialnym” festiwalu

W najbliższych dniach filmy Nadleśnictwa Oborniki zostaną pokazane na V Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych pt. „17 Celów”. Będzie to 6 krótkometrażowych filmów, w których leśnicy opowiedzą o tym jak dbają m.in. o wodę, lasy i klimat. Festiwal ma charakter konkursu najlepszych filmów promocyjnych i reklamowych, potrwa w dniach od 10 do 17 września.

Tematyka filmów nawiązuje do celów zrównoważonego rozwoju ONZ - Agendy 2030. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Res Severa. Współorganizatorem Festiwalu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Jak podają organizatorzy na festiwal zgłoszono łącznie 65 filmów, natomiast poza konkursem pokazane zostaną 3 wybitne filmy dokumentalne, będzie też film o Wielkopolskich Klunkrach wyprodukowany przez współorganizatora Festiwalu, filmowy cykl rewelacyjnej inicjatywy Miasta Swarzędza oraz produkcje nastolatków uczestniczących w konkursie „To MY tworzymy świat”. Program Festiwalu jest bogaty obejmuje m.in. spotkania w ramach debat, webinar, warsztaty dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Wszystkie pokazy, spotkania i debaty są bezpłatne i odbędą się na platformie Zoom. Aby wziąć w nich udział należy odwiedzić stronę festiwalu.

Punktualnie o godzinie 1717 każdego dnia organizatorzy pokażą kilka konkursowych filmów, prosząc jednocześnie o internetowe głosowanie, na ten, który najbardziej się spodoba. Festiwal zakończy się 17 września, o godzinie 17.00 uroczystą galą w Kinie Rialto w Poznaniu.

Polecamy odwiedzenie strony festiwalu, na której zamieszczono szczegóły wydarzenia 

Zachęcamy do głosowania na filmy Nadleśnictwa Oborniki !

Więcej o działaniach leśników dla zrównoważonego rozwoju znajdziecie w publikacji Lasów Państwowych pt. "Zrównoważony rozwój w edukacji leśnej".

Fot. Fundacja CSR Res Severa