Aktualności Aktualności

Powrót

Leśna historia o Choinkach Nadziei i drewnianych Aniołach

Leśna historia o Choinkach Nadziei i drewnianych Aniołach

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości miłości i nadziei, w którym patrzymy na siebie bardziej życzliwie oraz myślimy o niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Ta idea przyświecała dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 89, które z entuzjazmem zaangażowały się w akcję „Choinki Nadziei” organizowaną przez Fundację Ekologiczną Arka i Lasy Państwowe.

Choinki nadziei to akcja edukacyjna mająca na celu połączenie pokoleń i uwrażliwienie na potrzeby ludzi starszych i osamotnionych poprzez przekazanie świątecznego drzewka. Każdego roku przynajmniej jedno drzewko z nadleśnictwa Łopuchówko zostaje podarowane ludziom potrzebującym, tak aby i oni mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 89 w Poznaniu, przy wtórze leśnych odgłosów i  zapachu lasu, przygotowali choinkę z pięknymi ozdobami inspirowanymi lasem.

Olchowe krążki- bombki, z pięknie wybarwionymi słojami rocznymi same w sobie stanowiły nie lada ozdobę, a niektóre z nich zostały dodatkowo udekorowane techniką decoupage. Warsztaty edukacyjne dotyczące drewna i świątecznych tradycji związanych ze świerkiem - Bożonarodzeniowym gościem naszych domów, przyjęte zostały z wielkim entuzjazmem. Podsumowaniem spotkania w Łysym Młynie było ubranie pachnącego lasem świerka i wykonanie pamiątkowej fotografii.

Pamiętajcie!!! Kupując choinkę z Lasów Państwowych mamy pewność, że została ona świeżo ścięta, pozyskana legalnie i z poszanowaniem praw środowiska oraz ma najkorzystniejszą cenę na rynku, gdyż pochodzi prosto od producenta. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 89 w Poznaniu co roku w swoje progi zapraszają żywe drzewka - nasze rodzime świerki pospolite. Jak mówią: Żywa choinka dodaje nie tylko magii i wyjątkowego świątecznego klimatu w szkole, ale przede wszystkim jest w 100% ekologiczna, będąc surowcem całkowicie odnawialnym.

Drzewko od teraz miało przebyć długą drogę do dzieci wspieranych przez Caritas. Ten dar serca domownicy przyjęli z wielką radością. Uczniowie podczas przekazania choinki przygotowali specjalny program artystyczny: wyrecytowali wierszyki o Mikołaju oraz zaśpiewali piosenkę świąteczną ,,Jingle bells”, przekazując dalej w ten sposób „zieloną” radość.

Przygotowania do świąt z leśnymi akcentami nie ominęły również w tym roku ośrodka pod Dziewiczą Górą. W miniony weekend po raz kolejny postawiono na rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz kreatywne działanie. Świąteczne Warsztaty Plastyczne Leśne Anioły, które odbyły się w niedzielę 16 grudnia na Dziewiczej Górze, dostarczyły wszystkim uczestnikom mnóstwo radości. Wspólnie klejono, zdobiono i malowano brzozowe wałki tworząc z nich prawdziwe cuda. Powstały nie tylko leśne anioły, ale także mikołaje, renifery, a nawet jeden… bałwan! Natura jest dla nas nieskończonym źródłem inspiracji! W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób. Dzięki warsztatom przeprowadzonym wspólnie z plastyczką Panią Anną Konieczną w wielu domach zagoszczą piękne, pachnące lasem dekoracje.