Aktualności Aktualności

Powrót

Leśna Drużyna Szpiku ponownie w akcji!

Leśna Drużyna Szpiku ponownie w akcji!

Zabawy, konkursy i mnóstwo pozytywnej energii tak właśnie zapamiętamy sobotni Szpiknik.

Na zaproszenie Drużyny Szpiku, poznańscy leśnicy 5 czerwca wzięli udział w wyjątkowym pikniku edukacyjnym. Szpiknik to coroczne święto Drużyny Szpiku, które ma na celu integrację wolontariuszy oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Piknik ma jednoczyć, bawić i uczyć, wszystko po to, by przez cały kolejny rok mieć siły na pomaganie innym. W tym roku festyn odbył się na terenie restauracji Lizawka również z udziałem myśliwych z Zarządu Okręgowego PZŁ w Poznaniu.

Bieg w szczytnym celu

Rozpoczęliśmy od wyjątkowego biegu charytatywnego zorganizowanego dla Asi.

Joanna Archaniołowicz to waleczna wolontariuszka Drużyny Szpiku. Przeszła dwa nawroty białaczki i dwa przeszczepy szpiku, teraz walczy z nowotworem piersi. To dla Niej pobiegliśmy na dystansie 5 i 10 km. Każdy start był dla Asi symboliczną “cegiełką”, w kwocie 25 zł . Wielkie podziękowania należą się “Biegom wielkopolskim” za doskonałą organizację. 

Na fotografii biegacze po zakończeniu biegu dla Asi, fot. Drużyna Szpiku

Leśny kącik rozmaitości

To było symboliczne wejście „w normalność”, byliśmy razem świętowaliśmy i pomagaliśmy. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu przygotowała wyjątkowe stoisko. 

Stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, fot. RDLP w Poznaniu

Była leśna ogromna jenga,

Na fotografii dzieci grające w drewnianą jengę, fot. RDLP w Poznaniu

drewniany twister, malowanie na krążkach drewna

Na fotografii malowanie farbami na plastrach drewna, fot. RDLP w Poznaniu

kącik z leśną biżuterią

Na fotografii tworzenie leśnej biżuterii, fot. RDLP w Poznaniu

Można też było zrobić ekologiczne woskowijki idealne do zawijania kanapek.

Na fotografii tworzenie woskowijek, fot. RDLP  w Poznaniu

Byli z nami leśnicy z nadleśnictw: Kalisz, Pniewy, Grodzisk, Grodziec, Przedborów i Babki - jesteście niezastąpieni bardzo DZIĘKUJEMY. 

Razem dla  chorych

Razem z Drużyną Szpiku i przedstawicielami Restauracji Lizawka posadziliśmy i opatrzyliśmy okolicznościową tabliczką pamiątkowe drzewo, które było naszym wspólnym darem dla wszystkich chorych. Jak powiedziała Dorota Raczkiewicz prezes fundacji Dar Szpiku ta symboliczna lipa będzie dla nas drzewem życia, a jej wzrost źródłem energii dla wszystkich do walki z chorobami nowotworowymi. 

sadzenie lipy, fot. RDLP w Poznaniu

Leśne osocze leśna krew

Był to dzień pomagania dlatego nie mogło zabraknąć krwiobusa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Zbieraliśmy to co najcenniejsze, ten największy dar, jakim jest krew. A wszystko w ramach zbiórki #LeśneOsoczeLeśnaKrew

Na fotografii leśnik oddający krew, fot. RDLP w Poznaniu

Byli z nami też policjanci, strażacy i piłkarze Warty Poznań. Niebywałą atrakcją była możliwość postrzelania z łuku pod czujnym okiem dr inż. Michała Włocha opiekuna Sekcji Łuczniczej Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Zespół Ogólnopolskiej Ambasady Dziczyzny - Lizawka przygotował dzikie menu, które było przepyszne!

To był niesamowity czas!