Aktualności Aktualności

Powrót

Las - to nie tylko drewno

Las - to nie tylko drewno

„Las - to nie tylko drewno” pod tym hasłem otwieramy nową wystawę w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”, dotyczącą leśnych użytków.

Grzyby, owoce leśne, zioła, produkty pszczelarstwa leśnego, żywica, kora, czy choinki - to tylko nieliczne z leśnych użytków, jakie oferuje nam las. Wszystkie produkty odznaczają się szeregiem właściwości konsumpcyjnych, przemysłowych czy leczniczych. Ich wykorzystanie w przeszłości i obecnie nie wszystkim jest znane, dlatego leśne użytki zostały „bohaterami" wystawy w Ośrodku Edukacji Leśnej "Łysy Młyn".

Nowa ekspozycja obejmuje min. zbiory ziół, poroży, artykułów wikliniarskich, produktów pszczelarskich, udostępnionych przez pasjonatów przyrody. Ponadto las oferuje zbieraczom około 5 tysięcy gatunków grzybów. Warto więc poznać gatunki, które z pozoru niejadalne, spożywane są przez ludzi, nie powodując przy tym uszczerbku na zdrowiu...a o wiklinie, porożu i miodzie więcej na zajęciach w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn".

Wystawa „Las - to nie tylko drewno" rozpoczyna się 22 września 2014 r. i potrwa do 30 września 2015 r.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn".

Więcej informacji na stronie www.wlin.pl/informacje/lysy-mlyn.