Aktualności Aktualności

Powrót

Las poza cywilizacją VI - czas start

Las poza cywilizacją VI - czas start

Już szósty raz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu „Las poza cywilizacją”. Słuchajcie Radia Poznań, już dzisiaj o 9:00 w paśmie Mała Czarna pojawi się tam pierwsze pytanie. Nasz konkurs trwać będzie do piątku, codziennie emitowane będzie kolejne pytanie, a na pięciu zwycięzców czeka wyjątkowa nagroda w postaci weekendu poza cywilizacją. Tym razem odkryjemy tajemnice Nadleśnictwa Koło.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi mieszkańców Wielkopolski na piękno otaczających ich lasów i kryjących się w nich sekretów. Przy okazji pragniemy również zapoznać ich z pracą leśników oraz zagadnieniami związanymi z ekologią i ochroną przyrody. Las to świetne miejsce, by naładować akumulatory i zadbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także psychiczne.

Fotografia przedstawia tereny Nadleśnictwa Koło. Fot. Ilona Żółtowska (Nadleśnictwo Koło).

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie? Należy słuchać Radia Poznań, gdzie od poniedziałku do piątku po godzinie 9:00 pojawi się pięć "wyjątkowo trudnych" pytań dotyczących lasów. Odpowiedzi należy przesłać SMSem na numer 71601. Koszt brutto wysłania jednego SMSa to 1,23 zł.

Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy będą mogli spędzić ekscytujący weekend (25-26.09.2021) w kolskich lasach pod opieką leśników. Czekać na nich będą niezapomnianie wrażenia w trakcie wrześniowego rykowiska, grzybobrania. Dodatkowo odwiedzą starsze niż te egipskie kolskie piramidy. Dojazd, nocleg i wyżywienie zapewnia organizator.

Organizatorem konkursu jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Radio Poznań, a wszystko dzięki wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.  

Regulamin konkursu poniżej.