Aktualności Aktualności

Powrót

Czy Wasza nauka pójdzie w las?

Czy Wasza nauka pójdzie w las?

W dniach 01-03 marca Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały już XIX edycję Targów Edukacyjnych. Jak co roku była to gratka dla wszystkich uczniów poszukujących swoich dróg zawodowych. Pośród licznych stoisk szkół i różnych instytucji znalazło się również stoisko zorganizowane przez zespół Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

To jedno z największych w Europie wydarzeń, pomagające młodym ludziom w wyborze dalszej drogi kształcenia, a nauczycielom dostarczające wiedzy zawodowej. Nasze stoisko edukacyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających zarówno ze względu na ciekawą ekspozycję, możliwość dyskusji ze specjalistami, ale przede wszystkim ze względu na mnogość zaproponowanych atrakcji.

Fot. Zespół RDLP w Poznaniu

Dla wszystkich odwiedzających przygotowano szereg zadań i konkursów, było rozpoznawanie tropów zwierząt, odkrywanie leśnych tajemnic i poznawanie zwyczajów mieszkańców naszych pól i lasów. Interaktywne pomoce dydaktyczne połączone z nietuzinkowymi pomysłami edukatorów leśnych tworzyły prawdziwą mieszankę wybuchowa dla uczestników konkursów. Zdobyta w ten sposób wiedza bawi, uczy i pozostaje na długo w pamięci.

Fot. Zespół RDLP w Poznaniu

Wszyscy mali i duzi przyrodnicy, którzy odwiedzili nasze stoisko mogli poznać bogatą i ciekawą ofertę wszystkich 25. nadleśnictw, a w tym dziecięciu ośrodków przyrodniczo-leśnych leżących na terenie wielkopolskich lasów.

Fot. Zespół RDLP w Poznaniu

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili! Darz Bór!