Aktualności Aktualności

Powrót

BLIŻEJ NATURY 2017

BLIŻEJ NATURY 2017

W kwietniu w pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM będzie miała miejsce wystawa Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Patronat nad wydarzeniem objęła również Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

O idei wystawy opowiada Dorota Zbroszko: „Bliżej natury" to wystawa, która sugeruje ogólne ramy i daje możliwość zapoznania się z indywidualnymi poszukiwaniami artystów, pod jednych hasłem obiera różne kierunki oraz nowe kryteria rozumienia i odczuwania przyrody pokazane za pomocą ekspresji twórczej. Chcielibyśmy, aby wystawa prowokowała do spojrzenia na naturę w różnych kontekstach, aby zachęcała do urozmaiconego i otwartego podejścia do tematu, zmiany w tradycyjnym jej rozumieniu. Aby obszar zagadnienia konfrontował się między artystami, jak również interpretacją publiczności, włączając w to otoczenie Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu.

Na wystawie prezentowane zostaną prace artystów zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Artystów Rzeźbiarzy.  Wernisaż odbędzie się 6 kwietnia 2017 r., o godz. 16.00 w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań. Wystawa będzie czynna od 6 kwietnia do 26 kwietnia 2017 r.

Organizatorzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy
Kurator wystawy: Julia Kaczmarczyk-Piotrowska - Prezes WZAR
Komisarz wystawy: Dorota Zbroszko - Członek WZAR
Patronat Honorowy Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Patronat medialny: Radio Merkury, Radio Emaus, TVP 3 Poznań,  TV Wielkopolska, WTK Winogrady, Nasz Głos Poznański, Dziennik Leśny, IKS Kultura w Poznaniu, Salamandra Magazyn Przyrodniczy, Lasy Państwowe, Centrum Promocji Ekorozwoju, GalleryStory, Fundacja Mund Humano, Agencja Reklamowa 360 Plus, Prodruk, STiSK, 

Więcej informacji na: www.wzar.pl.

Czym jest natura i kultura? Przygodą, formą przeżycia, artystycznym uniesieniem? Utopią, marzeniem o świecie zorganizowanym lub próbą okiełznania i zrozumienia. Artystyczna wizja przyrody stała się polem zmagań i towarzyszących im emocji. W efekcie pojawiła się polemika, odkrycia nieoczekiwanego: dialogu, który jest wartością. Należało sprostać jego wymogom, bodźcom, przemianom. Stanąć blisko, obserwować, dotykać, tak, aby widz zaskoczony, różnorodnością form, użytych mediów, pozostał w ekscytacji i poszukiwaniu odpowiedzi. Układanie nowych systemów, ograniczeń, ukazanie głębokiego związku, niczym przeżycia natury w obszarze kultury. Owocem tej wymiany jest wystawa (kurator wystawy i prezes WZAR Julia Kaczmarczyk-Piotrowska).