Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Las w goglach VR - nowa leśna izba edukacyjna

Oborniccy leśnicy otrzymali ze środków UE ponad 3 mln złotych i otworzyli wyjątkowe w Wielkopolsce multimedialne centrum edukacji leśnej. Z pomocą rozszerzonej rzeczywistości możemy m.in. własnoręcznie posadzić drzewa, zasiąść w kabinie harwestera, czy też spróbować łapać promienie słońca niczym liście drzew.

Nowoczesne Centrum Edukacji Leśnej oparte jest na multimediach. 13 punktów ekspozycyjnych zostało wykonanych z drewna, by w pełni wyeksponować potencjał tego ekologicznego i w pełni odnawialnego materiału. Każde stanowisko niesie potężną dawkę wiedzy i emocji.

Centrum można odwiedzać od poniedziałku do soboty po uprzednim kontakcie telefonicznym z nadleśnictwem https://oborniki.poznan.lasy.gov.pl/nadlesnictwo.

Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki środkom UE z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, w ramach 2 projektów:

„Windą do lasu - kampania edukacyjno-informacyjna o zrównoważonej gospodarce leśnej wraz z modernizacją infrastruktury Nadleśnictwa Oborniki uwzgledniającą potrzeby osób niepełnosprawnych”
oraz

„Windą do lasu - kampania edukacyjno-informacyjna o zrównoważonym użytkowaniu zasobów naturalnych wraz z modernizacją infrastruktury Nadleśnictwa Oborniki uwzgledniającą potrzeby osób niepełnosprawnych – II etap.”.
 

Zachęcamy Was do kontaktu z naszym edukatorem, który przedstawi Wam sposoby korzystania z oferowanych form edukacji. Przypominamy, iż korzystanie z infrastruktury turystyczno - edukacyjnej nadleśnictwa jak i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych jest BEZPŁATNE.

Nadleśnictwo Oborniki - Natasza Dopierała- Rosik

e-mail: oborniki@poznan.lasy.gov.pl
e-mail: natasza.dopierala@poznan.lasy.gov.pl
www.oborniki.poznan.lasy.gov.pl
Facebook: @nadlesnictwo.oborniki