Żuraw. Ptak o wielu symbolach

Ptak nadziei, szczęścia, budzącej się do życia wiosennej przyrody ale i nadchodzącej jesieni. Symbol wierności, nieśmiertelności, czujności. Kim jest naprawdę tancerz Słońca, aktor zapierający dech w piersiach nie tylko fotografom. Dzisiejszy artykuł w ramach cyklu "Wierzę w leśne zwierzę" zbiegł się w czasie z uruchomieniem kamery on-line z żurawiem w roli głównej i strony "Żuraw w lesie" Nadleśnictwa Włoszakowice. Nie możecie tego przegapić!

Żuraw on-line

Z początkiem kwietnia leśnicy z Nadleśnictwa Włoszakowice rozpoczęli trzecią edycję transmisji z żurawiego gniazda, w ramach projektu „Żuraw w lesie”. Do śledzenia słynnej ptasiej pary celebrytów zapraszamy wszystkich wielbicieli dokumentalnych seriali przyrodniczych. W tym wypadku narratorem, reżyserem i scenarzystą jest sama natura. Czy nowy sezon będzie równie emocjonujący co poprzedni?

"Żuraw w lesie" zza kulis [film]

Projekt opowiada nie tylko historię głównych bohaterów, żurawi, ale i ludzi, którzy związali z nimi swój los, leśników, ornitologów, operatorów filmowych. To wciągająca historia zza kulis widziana oczami przyrodników, którzy wspólnymi siłami starają się odtworzyć to co w lesie najcenniejsze – życiodajną wodę.