Nadleśnictwo Antonin. W ptasiej dolinie

Wśród wielu atrakcji, które oferuje Nadleśnictwo Antonin, trudno wybrać tą najważniejszą. Znajdą tu coś dla siebie przyrodnicy, zwłaszcza miłośnicy ptaków, turyści podążający tropem zabytkowych dworków i arystokratycznych rodów a także wszyscy sympatycy lasu korzystający z jego dóbr, bogactwa grzybów i jagód.

Nadleśnictwo Babki. Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych

Mówi się, że mężczyzna w pierwszej kolejności powinien posadzić drzewo. Mimo, iż jest to najłatwiejsze z pozoru zadanie, wyznaczone przez kanon stereotypów, to czasami najzwyczajniej w świecie brakuje nam pomysłu gdzie to zrobić. Dlatego zapraszamy Was do niezwykłego lasu, tworzonego przez nas samych na gruncie wspomnień i uczuć. Mowa o Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych Nadleśnictwa Babki, w którym za szpadel może chwycić każdy, nie tylko męski potomek rodziny.

Nadleśnictwo Czerniejewo. Gdzie Mieszko i Chrobry gród budowali

Lasy nadleśnictwa Czerniejewo są nie tylko niezwykle atrakcyjne dla przyrodników, osadzone w przepięknym krajobrazie polodowcowym Parku Krajobrazowego Promno. Ale ze względu na powiązanie terenu z początkami Państwa Polskiego są również gratką dla historyków i pasjonatów naszej kultury. Planując wycieczkę w ten teren warto oprócz lornetki zaopatrzyć się również w przewodnik.

Nadleśnictwo Jarocin. Mała Białowieża, Sienkiewicz i Starorzecza

Czeszewski Las to niewątpliwie prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i turystyki. Doskonałe miejsce na wypad weekendowy samochodem czy rowerem. Czekają na Was unikalne na skalę Europy lasy, urokliwe starorzecza, mnóstwo ciekawych gatunków roślin i zwierząt a także ścieżki edukacyjne i przeprawa promem!

Nadleśnictwo Koło. Tropem polskich piramid

Czy wiedzieliście, że w Polsce są piramidy starsze od egipskich? Ależ owszem i to w naszych lasach! Megalityczne Nadleśnictwo Koło zaprasza do obejrzenia unikatowego fenomenu kulturowo-przyrodniczego.

Nadleśnictwo Konin. Pieszo przez Puszczę Bieniszewską

Nieopodal Konina położony jest najcenniejszy pod względem przyrodniczym obszar Nadleśnictwa, o bogatych walorach turystycznych i rekreacyjnych. To kompleks lasów w pobliżu Kazimierza Biskupiego, zwany Puszczą Bieniszewską.

Nadleśnictwo Łopuchówko. Dziewicza Góra, najwyższe wzniesienie Parku

Specjalnie przygotowane ścieżki biegowe i edukacyjne, parkingi z miejscem na piknik czy ognisko a przede wszystkim wspaniałe lasy i malownicze krajobrazy. To wszystko na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców Poznania i okolic. Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu w lesie na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko.

Nadleśnictwo Łopuchówko. Meteoryt na wyciągnięcie ręki

W niedalekiej odległości od Ośrodka Edukacji Leśnej w Łysym Młynie, po przeciwnej stronie poligonu w Biedrusku znajduje się najwyższe wzniesienie w województwie – Góra Moraska, królująca nad Poznaniem 154 m n.p.m. Jej wyjątkowość zawdzięczamy nie tylko pięknej panoramie, roztaczającej przed nami widok na stolicę Wielkopolski, ale zdarzeniu, które miało tu miejsce 5000-3000 lat p.n.e.

Nadleśnictwo Łopuchówko. Wyprawa na przedwiosenne ranniki

Za symbol przedwiośnia uważa się kwitnące przebiśniegi. Czy rzeczywiście kwitną one najwcześniej? Okazuje się, że nie. W miniony weekend rozpoczął się spektakl żółtych baletnic, tańczących wśród leśnych wzgórz Parku w Radojewie k. Poznania. Mowa o rannikach zimowych, których łanowe kwitnienie będziemy mogli podziwiać co najmniej jeszcze tydzień.

Nadleśnictwo Łopuchówko. Rezerwat Śnieżycowy Jar

Śnieżyca rozkwitła już na dobre. W miniony weekend (18-19 marca) osiągnęła swoje optimum. Lecz dla spóźnialskich nic straconego. Ochłodzenie powinno skutecznie wydłużyć okres kwitnienia i kolejny weekend 25-26 marca również będzie dobrym czasem do jej podziwiania.

Nadleśnictwo Przedborów. W lesie z mapą i kompasem

Sport, zabawa a przede wszystkim aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Uczy nas spostrzegawczości, orientacji w terenie, korzystania z map i kompasów. To przygoda dla całej rodziny. Mowa o orienteeringu, nietypowej dyscyplinie sportowej, dzięki której możecie poznać las. Nadleśnictwo Przedborów przygotowało dla Was trasy w kilku leśnictwach. Zapraszamy!

Nadleśnictwo Sieraków. W krainie 100 jezior

Planując wypoczynek nad pięknymi jeziorami często myślimy o Mazurach. Jednak krainę jezior i lasów znajdziemy znacznie bliżej, w Nadleśnictwie Sieraków, na skraju Puszczy Noteckiej. Mieszkańcy nazywają to miejsce „krainą 100 jezior”, turystyczną krainą.

Nadleśnictwo Syców. Arboretum leśne i zaczarowany ogród

Niezwykłe kolekcje drzew, alpinarium wraz ze zbiorem roślin wodnych i chronionych, szkółka, plantacje nasienne, archiwum klonów cennych gatunków oraz „zielona szkoła" - tak w skrócie można opisać miejsce niezwykle ciekawe i obowiązkowy punkt wycieczki turystycznej odwiedzającej LKP „Lasy Rychtalskie". To Arboretum im. prof. Stefana Białoboka w Stradomi Dolnej. Zapraszamy na spacer po „ogrodzie drzewnym", jak zwykli nazywać Arboretum jego stali bywalcy.