Web Content Display Web Content Display

Trasy rowerowe i biegowe

Publikacje poświęcone trasom rowerowym i biegowym na terenie Lasów Państwowych. Każda trasa zilustrowana jest barwnymi mapkami i zdjęciami oraz danymi współrzędnych GPS.

Amatorów sportu zapraszamy na specjalnie do tego celu przygotowane trasy w lesie. Zostały one włączone w ogólnopolską sieć ścieżek biegowych i rowerowych, stworzonych dla Was w ramach programu Aktywnego Udostępniania Lasu i cyklicznych wydarzeń: „Biegam bo lubię lasy" oraz „Wolność jest w naturze". By sprostać Waszym oczekiwaniom trasy prowadzone są przez obszary o wysokich walorach przyrodniczo-krajoznawczych oraz kulturowych, wykorzystując jednocześnie istniejącą infrastrukturę turystyczną. Punkty startowe zlokalizowane są przy parkingach leśnych i miejscach postoju pojazdów, umożliwiając dogodny dojazd i pozostawienie środka lokomocji. W takich miejscach znajdziecie chwile wytchnienia na potrzebną regenerację, wykorzystując  rozbudowaną infrastrukturę z wiatami, stołami i ławkami oraz możliwość aktywnej rozgrzewki i przygotowania do biegu, korzystając z  urządzeń „ścieżki zdrowia".

Poniżej dwie publikacje. Pierwsza dotyczy 25 tras biegowych, druga 17 tras rowerowych wytyczonych w Lasach Państwowych. W którekolwiek miejsce w Polsce się wybierzecie warto je mieć przy sobie. Wszystkich biegaczy zapraszamy również na stronę: http://www.biegambolubie-lasy.pl/.