Asset Publisher Asset Publisher

PSZCZOŁY DO MIAST

Od dziecka wiemy, że pszczoły są pożyteczne. Czy jednak umiemy wyjaśnić, dlaczego? Przez całe lato w Starym Browarze będzie można pogłębiać wiedzę o tych niesamowitych stworzeniach. 26 maja rusza cykl edukacyjnych pikników rodzinnych Pszczele Niedziele. Organizatorem projektu są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, Stary Browar oraz Miody Suszka - podpoznańska pasieka, która w maju uruchomi “filię” na dachu Pasażu Starego Browaru.

Projekt Pszczele Niedziele ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat życia pszczół, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody oraz funkcjonowania środowiska naturalnego. Cykl pikników PSZCZELE NIEDZIELE kierowany jest do rodzin z dziećmi, którym los pszczół nie jest obojętny.

Konkurs na najpiękniejszy ul i inne atrakcje

Program Pszczelich Niedziel skierowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W czasie pierwszego pikniku w Parku Starego Browaru poznamy laureatów konkursów plastycznych prowadzonych w szkołach przez Lasy Państwowe. Jedna z rywalizacji pt. “Ul jest cool” polega na zaprojektowaniu oryginalnej dekoracji dla pszczelego domku. Kolejną z atrakcji będzie spotkanie z ilustratorką Katarzyną Bajerowicz, współautorką książki “Opowiedz mi mamo, co robią pszczoły”. W programie znajdą się także występy artystyczne inspirowane pszczołami i koncerty.

Opisy organizowanych konkursów znajdują się w zakładce wydarzenia.

Towarzyszący dzieciom rodzice na pewno nie będą się nudzić. Uczestnicy pikniku dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o owadach zapylających. Częścią programu będzie live-streaming z miejskiej pasieki na dachu Starego Browaru. Opiekunem uli w poznańskim centrum handlowym jest Adrian Suszka, właściciel podpoznańskiej pasieki Miody Suszka. 

Wstęp na piknik jest wolny.

Pszczele Niedziele odbędą się także w ostatnie weekendy czerwca i lipca.

 

Więcej o pszczołach znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez leśników zakładce.

 

Pszczela Niedziela w Starym Browarze

28 lipca (niedziela), godz. 11:00 - 16:00

Park Starego Browaru

Wstęp wolny