Web Content Display Web Content Display

Podsumowanie I dnia siatkarskich zmagań

Ogromne emocje, pierwsze rozstrzygnięcia a przede wszystkim wspaniała sportowa rywalizacja z dużą dawką pozytywnej energii.

Dyrektor poznańskiej dyrekcji Tomasz Markiewicz otworzył X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej. W krótkim przemówieniu podkreślił, iż mimo trudnego czasu, tym bardziej cieszy się z obecności wszystkich 18 drużyn. Było to nawiązanie do huraganu z dnia 11/12 sierpnia br., który dotknął cztery dyrekcje uczestniczące w Mistrzostwach.

Zachęcamy do śledzenia relacji na FANPAGE "Leśnicy na sportowo" TUTAJ!

Tradycją siatkarskich zmagań leśników jest zaproszenie na zawody gwiazdy ze świata sportu. W tym roku był to Łukasz Kadziewicz, siatkarz grający na pozycji środkowego, reprezentant Polski, dwukrotny olimpijczyk oraz wicemistrz świata z 2006 roku. Podczas uroczystej prezentacji drużyn nie tylko on wzbudził sensację. Zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali pamiątkowe koszulki, nawiązujące symboliką do regionów. Ten humorystyczny aspekt przekłada się bezpośrednio na sposób relacjonowania meczów na Fanpage X Mistrzostw Polski. Pomysł został podchwycony przez kibiców, którzy wspierają swoje drużyny pieszczotliwymi nazwami, oczywiście z przymróżeniem oka.

Wyniki po pierwszym dniu przedstawiają się następująco

Obiekt, w którym odbywa się rywalizacja to duża hala sportowa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodnicy oprócz szatni mają do dyspozycji wyposażoną sale treningową, fitness, na której prowadzą rozgrzewki i stretching. Zrelaksować mogą się również na basenie. Po całym dniu zmagań regeneracja jest niezwykle istotna, tym bardziej, iż w fazie grupowej drużyny muszą rozegrać po 3 mecze. Wczorajsze rozgrywki kończyły się po godzinie 19tej. Znamy już wstępne rozstrzygnięcia a dzisiejszy dzień będzie dniem prawdy i weryfikacji ostatnich niewiadomych. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na Facebooku, w relacji live profilu "Leśnicy na sportowo". Zapraszamy!