Włóczykijowa checklista

Jeżeli lubisz planować leśne wyprawy i za każdym razem chcesz by Twój plecak był perfekcyjnie zapakowany ? Mamy dla Ciebie jedyną w swoim rodzaju checklistę!

Leśny savoir vivre

Las jest bardzo gościnnym miejscem. Praktycznie o każdej porze roku oferuje nam niezwykłe krajobrazy i doznania. Lecz trzeba wiedzieć jak w lesie się zachowywać, tam też panują zasady.

Mobilny Wędrowiec

Wędrowanie po lesie jest bardzo przyjemne, pod warunkiem że potrafimy odnaleźć się w terenie. Jak spacerować, aby się nie zgubić? Koniecznie zajrzyjcie do naszego poradnika.

Terenowy dress code

Wyjście do lasu jest w pełni przyjemne, jeżeli tylko dobrze dobierzesz strój. Czy wiesz jak dobrze przygotować się na leśne spacery?

Bushcraftowe strefy

Pilotaż bushcraft i surwiwal to nowy projekt Lasów Państwowych. Zostały wyznaczone specjalne obszary leśne, w tym w 4 poznańskich nadleśnictwach: Antonin, Oborniki, Sieraków i Syców, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Survivalowe knyfy

Jak przetrwać burzę w lesie ? Jak nie zgubić się w lesie ? Idąc do lasu musisz być przygotowany na każdą ewentualność. Jak zachować się w niepożądanej sytuacji ?

Turystyczne inspiracje

Turystyczne przewodniki mają swój urok. Na podbój wielkopolskich lasów polecamy Ci dwie niesamowite publikacje opracowane z myślą o krótkich wyprawach w teren. W tej ostatniej, czeka na Ciebie nie lada niespodzianka- kartka którą możesz posadzić!