Web Content Display Web Content Display

Trening w lesie

Mateusz „Master" Masternak – były mistrz Europy w boksie zawodowym oraz Jolanta Studzienna – trenerka siatkówki i była reprezentantka Polski, opracowali zestawy ćwiczeń, które każdy można wykonać w lesie. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami, wyjścia do lasu i wspólnego trenowania!

Czy jesteśmy tylko amatorami i ćwiczymy rekreacyjnie czy traktujemy sport na poziomie wyczynowym, regularne ćwiczenia poprawiają kondycję naszego życia codziennego. A czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce do dbania o naszą kondycje niż las? O tym dlaczego warto być aktywnym w lesie a nie w mieście przekonują leśnicy i naukowcy. Sekret kryje się w czystym powietrzu, dotlenieniu organizmu, poprawie krążenia i rytmu serca. Jednym z podstawowych czynników, oprócz niewłaściwego stylu życia i stresu, wpływającym negatywnie na nasz organizm są zanieczyszczenia środowiska, w tym zanieczyszczenie powietrza. Aktywność fizyczna w centrum miasta, przez wgląd na dymy przemysłowe czy spaliny nie wydaje się zatem najlepszym rozwiązaniem. W leśnym powietrzu znajdują się natomiast kojące, działające antystresowo i uspokajająco fitoncydy. Mają one również właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalnie, ponieważ hamują rozwój grzybów i bakterii. Fitoncydy wchodzą w skład wydzielanych przez drzewa olejków eterycznych.

Wszystkie odcinki treningu w lesie z Mateuszem Masternakiem oraz Jolantą Studzienną dostępne są w naszej leśnej telewizji na kanale YouTube "Echa Leśne TV".

 

 

Warto biegać w lesie nie tylko przez wzgląd na czyste powietrze i dotlenienie organizmu, bieganie po ścieżkach leśnych (miękkim podłożu) jest również korzystniejsze niż po betonie, gdyż angażuje więcej partii mięśniowych i odciąża stawy. Poniżej przygotowaliśmy dla Was gotowe zestawy ćwiczeń opracowane przez profesjonalistów. To doskonały sposób na rozgrzewkę przed biegiem. Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!