Asset Publisher Asset Publisher

Sen o wodzie - wernisaż wystawy zdjęć Agaty Ożarowskiej

W najbliższy poniedziałek w Salonie FOTONATURA odkryjemy tajemnicę i piękno wybranych wielkopolskich mokradeł oraz efekty projektu, który ma na celu uratować je przed suszą.

W najbliższy poniedziałek tj. 11 marca o godz. 18:00 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Łopuchówko i Fundacja Ludzki Świat - Mundo Humano zapraszają do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” na wernisaż wystawy „Sen o wodzie”.

Autorką zdjęć jest Agata Ożarowska - biolożka, ze szczególnym zamiłowaniem do ornitologii, fotografka oraz fototerapeutka, etnolożka i asystentka zdrowienia. Jej działalność zawodowa jest synergią wykształcenia, pasji i doświadczenia. Kierunki, w stronę których podąża to: fotografia, podróże, przyroda i herbata, którą będzie można skosztować podczas spotkania.


W drugiej części wydarzenia zapraszamy na prelekcję „Sen o wodzie – okiem podróżniczki”, gdzie Agata Ożarowska opowie o swoich dotychczasowych wyjazdach i znaczeniu wody w przyrodzie.


Zdjęcia będzie można podziwiać do końca maja w godzinach otwarcia OEPL „Dziewicza Góra”.


Wystawa jest częścią projektu „Kompleksowa renaturyzacja mokradeł oraz odtwarzanie naturalnych wilgotnych siedlisk przyrodniczych na terenach w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu przez zwiększenie retencyjności wodnej oraz spowalnianie odpływu wód” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”.

Grafika prezentuje logotyp Funduszy Norweskich i EOG.