Asset Publisher Asset Publisher

MISTRZOSTWA POLSKI PSICH ZAPRZĘGÓW – DRYLAND SZAMOTUŁY/KOŹLE 2018.

Klub Sportowy „Wolf Team” w Szamotułach i Nadleśnictwo Pniewy zapraszją na zawody sportowe psich zaprzęgów, które odbędą się w dniach 24-25 listopada 2018 roku w Koźlu. Są to kolejne zawody organizowane na terenie nadleśnictwa Pniewy. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata goszczono zawodników z ponad 30 krajów świata.

Tegoroczne zawody to mistrzostwa Polski. Organizatorzy spodziewają się około 90 zespołów startujących w różnych kategoriach.

Wyścigi psich zaprzęgów to bardzo widowiskowy, oryginalny i emocjonujący sport. Psy biorące w nich udział są specjalnie hodowane i przygotowywane do zawodów. Można powiedzieć, że bieganie jest pasją i sensem ich życia. Robią to z wielką radością i poświęceniem. Ich właściciele i hodowcy są świetnymi kynologami, w pełni oddanymi swoim podopiecznym. Dla osób postronnych jest to całkowicie nieznany świat, dlatego warto w ostatni weekend listopada przyjechać do Koźla aby obejrzeć go z bliska, a przy okazji pospacerować po malowniczych lasach Leśnictwa Wielonek. Bez względu na aurę - bo dla psów i ich przewodników im gorsza pogoda tym lepsza.