Asset Publisher Asset Publisher

"Rok w ogrodzie" o ptakach

Już jutro na kanale TVP 3 Poznań w programie "Rok w ogrodzie" kolega z Nadleśnictwa Jarocin opowie o tym, jak przystosować nasz przydomowy ogród tak by stał się atrakcyjny dla odwiedzających go ptaków.

Pod koniec stycznia twórcy programu "Rok w ogrodzie" zawitali do Nadleśnictwa Jarocin, gdzie w swoim prywatnym ogrodzie ugościł ich kolega Jakub Wojdecki. Tematem spotkania było przystosowanie przydomowej zieleni tak, by mimo ograniczonej przestrzeni była ona atrakcyjna dla ptaków. Przede wszystkim rozwiązanie problemu braku dużych drzew, na których mogłyby zawisnąć budki lęgowe. 

Grafika przedstawia logo programu "Rok w ogrodzie" z tytułem programu na tle kwiatów. Źródło TVP 3

Temat jednak nie został jeszcze wyczerpany, dlatego już 10 lutego będzie można dowiedzieć się co nieco więcej o ptakach, które odwiedzają nasze ogrody. Tych, które zaglądają do nich w okresie zimowym, jak i tych obecnych przez cały sezon. Zaprezentowane będą także różne typy budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy. Pokazane też zostaną modele skrzynek, które możemy zbudować samodzielnie w mieszkaniu lub kupić. 

Rok w Ogrodzie (Facebook)

Dzięki cennym radom i wskazówkom prowadzących będzie można się również dowiedzieć, dlaczego warto zachęcać ptaki do odwiedzenia naszych ogrodów i co zrobić, aby pozostały w nich jak najdłużej. 

Program zostanie wyemitowany już w najbliższy piątek 10 lutego o godzinie 10.20 w TVP 3 oraz dzień później w sobotę 11 lutego o godzinie 7.35 w TVP 1. Dla tych, którzy przegapią transmisję, pozostaje odszukać nagranie na platformie TVP VOD.