Nadleśnictwo Czerniejewo. Bieg wokół jezior Babskich

Lasy nadleśnictwa Czerniejewo są nie tylko niezwykle atrakcyjne dla przyrodników, osadzone w przepięknym krajobrazie polodowcowym Parku Krajobrazowego Promno. Ale ze względu na powiązanie terenu z początkami Państwa Polskiego są również gratką dla historyków i pasjonatów naszej kultury. Planując wycieczkę w ten teren warto oprócz lornetki zaopatrzyć się również w przewodnik.

Nadleśnictwo Łopuchówko. Dziewicza Góra, gratka dla biegaczy

Specjalnie przygotowane ścieżki biegowe i edukacyjne, parkingi z miejscem na piknik czy ognisko a przede wszystkim wspaniałe lasy i malownicze krajobrazy. To wszystko na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców Poznania i okolic. Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu w lesie na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko.

Nadleśnictwo Przedborów. W lesie z mapą i kompasem

Sport, zabawa a przede wszystkim aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Uczy nas spostrzegawczości, orientacji w terenie, korzystania z map i kompasów. To przygoda dla całej rodziny. Mowa o orienteeringu, nietypowej dyscyplinie sportowej, dzięki której możecie poznać las. Nadleśnictwo Przedborów przygotowało dla Was trasy w kilku leśnictwach. Zapraszamy!

Nadleśnictwo Włoszakowice. Z mapą przez dąbrowy...

Aktywny wypoczynek na łonie natury połączony ze zmysłem orientacji w przepięknych krajobrazach lasów włoszakowickich. To wszystko czeka na Was podczas eksploracji nowo utworzonych tras, zaliczonych do Zielonego Punktu Kontrolnego. Zapraszamy!