Nadleśnictwo Antonin - Ośrodek Edukacji Leśnej Domek Wilhelma, Rez. Wydymacz

Wśród wielu atrakcji, które oferuje Nadleśnictwo Antonin, trudno wybrać tą najważniejszą. Znajdą tu coś dla siebie przyrodnicy, zwłaszcza miłośnicy ptaków, turyści podążający tropem zabytkowych dworków i arystokratycznych rodów a także wszyscy sympatycy lasu korzystający z jego dóbr, bogactwa grzybów i jagód.

Nadleśnictwo Babki - Centrum Edukacji i Promocji Drewna

Szukasz miejsca na aktywny wypoczynek, chcesz poznać las i jego mieszkańców oraz dowiedzieć się na czym polega praca leśnika? Zachęcamy do podróży po obiektach edukacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. W tej odsłonie - ścieżki edukacyjne Nadleśnictwa Babki

Nadleśnictwo Czerniejewo. Centrum Leśnej Przygody "Szumi Bór" i ścieżka edukacyjna w Jeziercach

Lasy nadleśnictwa Czerniejewo są nie tylko niezwykle atrakcyjne dla przyrodników, osadzone w przepięknym krajobrazie polodowcowym Parku Krajobrazowego Promno. Ale ze względu na powiązanie terenu z początkami Państwa Polskiego są również gratką dla historyków i pasjonatów naszej kultury. Planując zajęcia edukacyjne w tym terenie warto wziąć wszystkie aspekty pod uwagę.

Nadleśnictwo Jarocin - Ośrodek Edukacji Leśnej w Czeszewie

Szukasz miejsca na aktywny wypoczynek, chcesz poznać las i jego mieszkańców oraz dowiedzieć się na czym polega praca leśnika? Zachęcamy do podróży po Ośrodkach Edukacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. W tej odsłonie - Ośrodek Edukacji Leśnej "Centrum Zarządzania Łęgami" w Czeszewie (Nadleśnictwo Jarocin).

Nadleśnictwo Kalisz-Centrum Edukacji Leśnej Las Winiarski

Południowa Wielkopolska obfituje nie tylko w wyjątkowe miejsca przyrodnicze. Dolina Baryczy, leśne Arboretum w Sycowie czy też rychtalskie sosny to tylko niektóre z unikatowych wartości regionu.

Nadleśnictwo Konin - Ścieżka edukacyjna Bieniszew

Nieopodal Konina położony jest najcenniejszy pod względem przyrodniczym obszar Nadleśnictwa, o bogatych walorach turystycznych i rekreacyjnych. To kompleks lasów w pobliżu Kazimierza Biskupiego, zwany Puszczą Bieniszewską.

Nadleśnictwo Łopuchówko - Ośrodek Edukacji Leśnej Dziewicza Góra

Ośrodek Edukacji Leśnej na Dziewiczej Górze to z pewnością najwyżej położony obiekt w okolicy Poznania. Wspaniałe zaplecze edukacyjne z obiektami infrastruktury oraz wytyczone ścieżki dydaktyczne i biegowe wokół 32 metrowej wieży widokowej są atrakcją dla grup szkolnych i osób korzystających z weekendowych wypadów za miasto.

Nadleśnictwo Łopuchówko - Ośrodek Edukacji Leśnej w Łysym Młynie

Szukasz miejsca na aktywny wypoczynek, chcesz poznać las i jego mieszkańców oraz dowiedzieć się na czym polega praca leśnika? Zachęcamy do podróży po Ośrodkach Edukacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. W tej odsłonie - Ośrodek Edukacji Leśnej w Łysym Młynie (Nadleśnictwo Łopuchówko)

Nadleśnictwo Syców - Ścieżka edukacyjna w Arboretum

Niezwykłe kolekcje drzew, alpinarium wraz ze zbiorem roślin wodnych i chronionych, szkółka, plantacje nasienne, archiwum klonów cennych gatunków oraz „zielona szkoła" - tak w skrócie można opisać miejsce niezwykle ciekawe i obowiązkowy punkt wycieczki edukacyjnej odwiedzającej LKP „Lasy Rychtalskie". To Arboretum im. prof. Stefana Białoboka w Stradomi Dolnej. Zapraszamy na spacer po „ogrodzie drzewnym", jak zwykli nazywać Arboretum jego stali bywalcy.

Nadleśnictwo Oborniki- Las w goglach VR

Oborniccy leśnicy otrzymali ze środków UE ponad 3 mln złotych i otworzyli wyjątkowe w Wielkopolsce multimedialne centrum edukacji leśnej. Z pomocą rozszerzonej rzeczywistości możemy m.in. własnoręcznie posadzić drzewa, zasiąść w kabinie harwestera, czy też spróbować łapać promienie słońca niczym liście drzew.