Leśny savoir vivre

Las jest bardzo gościnnym miejscem. Praktycznie o każdej porze roku oferuje nam niezwykłe krajobrazy i doznania. Lecz trzeba wiedzieć jak w lesie się zachowywać, tam też panują zasady.

Mobilny Wędrowiec

Wędrowanie po lesie jest bardzo przyjemne, pod warunkiem że potrafimy odnaleźć się w terenie. Jak spacerować, aby się nie zgubić? Koniecznie zajrzyjcie do naszego poradnika.

Terenowy dress code

Wyjście do lasu jest w pełni przyjemne, jeżeli tylko dobrze dobierzesz strój. Czy wiesz jak dobrze przygotować się na leśne spacery?

Bushcraftowe strefy

Pilotaż bushcraft i surwiwal to nowy projekt Lasów Państwowych. Zostały wyznaczone specjalne obszary leśne, w tym w 4 poznańskich nadleśnictwach: Antonin, Oborniki, Sieraków i Syców, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Survivalowe knyfy

Jak przetrwać burzę w lesie ? Jak nie zgubić się w lesie ? Idąc do lasu musisz być przygotowany na każdą ewentualność. Jak zachować się w niepożądanej sytuacji ?

Czas w las!

Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.