Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

XV Mistrzostwa Leśników w tenisie stołowym

XV Mistrzostwa Leśników w tenisie stołowym

Nie samym lasem leśnik żyje, a piątkowe spotkanie udowodniło, że wśród nas jest wielu miłośników sportu.

Na hali pniewskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się jubileuszowe, XV Mistrzostwa Leśników RDLP w Poznaniu w tenisie stołowym organizowane przez Nadleśnictwo Pniewy.

24 zawodników z różnych Nadleśnictw walczyło o puchary: Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Przewodniczącej Wielkopolskiego Związku Leśników Polskich oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Pniewy.

Tegoroczna impreza zgromadziła „najlepszych z najlepszych", co mocno spotęgowało rywalizację. W turnieju indywidualnym bezkonkurencyjny okazał się Jarosław Musiał z Nadleśnictwa Konin, który pokonał w walce o podium Piotra Brylewskiego z Krotoszyna oraz Grzegorza Lechowicza z Sycowa. Rozgrywki drużynowe zakończyły się zwycięstwem Nadleśnictwa Krotoszyn. Drugie i trzecie miejsce zajęły Nadleśnictwa: Syców i Konin. Nowością w tegorocznych zawodach był turniej debli. Miejsca na podium zdominowały pary z tych samych Nadleśnictw co w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. I miejsce zajęła para z Nadleśnictwa Krotoszyn, II – Nadleśnictwa Konin, III – Nadleśnictwa Taczanów.

W imieniu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, kibicował zawodnikom oraz wręczał puchary zwycięzcom Z-ca Dyrektora p. Jacek Kokociński. Nie zabrakło również przedstawicieli organizatorów. Na trybunach, dopingiem wspierała zawodników Pani Halina Stachowska – Przewodnicząca Wielkopolskiego Związku Leśników Polskich a za swych pracowników mocno trzymał kciuki Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy – Tomasz Markiewicz.

Oprócz pucharów, na pierwszych jedenastu zawodników turnieju czekały ciekawe nagrody. Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy przygotował też dla uczestników specjalną niespodziankę. W loterii każdy uczestnik mógł wylosować jeden z trzech atrakcyjnych upominków.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału oraz wspaniałą, sportową rywalizację.