Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

XIV REGIONALNE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

XIV REGIONALNE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

1 marca 2014 r. odbyły się XIV indywidualno-drużynowe Mistrzostwa Leśników RDLP Poznań w tenisie stołowym.

W sobotnie przedpołudnie w dobrze wyposażonej i dużej hali sportowej Zespołu Szkół w Bodzewie spotkali się sympatycy gry „małą białą piłeczką". W zawodach, którym patronował Dyrektor Regionalny Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu wzięło udział 31 sportowców, reprezentujących biuro RDLP, Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach i 9 nadleśnictw. Organizatorem mistrzostw był Wielkopolski Związek Leśników Polskich, przy współpracy Nadleśnictwa Piaski.

O godzinie 10.00 na ośmiu stołach rozpoczęła się pasjonująca rywalizacja sportowa. Leśni zawodnicy prezentujący ofensywny i efektowny styl atakujący, raz po raz wywoływali zachwyt zgromadzonych kibiców. W sportowych zmaganiach podziwiano szybkie i skuteczne zagrania forehandem i backhandem. Podziw budziły finezyjne serwisy. Mimo podwyższonych emocji rywalizacja przebiegała w niezwykle koleżeńskiej atmosferze i zawsze z zachowaniem najwyższych zasad sportowego fair play. W sportowej rywalizacji w bodzewskiej hali z równymi szansami na sukces uczestniczyli najmłodsi adepci leśnictwa i leśni seniorzy, a także zawsze młode panie. Po rozegraniu kilkudziesięciu meczów i kilkuset setach wyłoniono zwycięzcę turnieju. Finałowy pojedynek w niezwykle dynamicznym stylu stoczyli najlepsi zawodnicy mistrzostw: pan Jarosław Musiał z Nadleśnictwa Konin i pan Piotr Brylewski z Nadleśnictwa Krotoszyn.

Trzecie i czwarte miejsce wywalczyli: pan Andrzej Ławniczak z Nadleśnictwa Krotoszyn i pan Adam Matys z L.Z.D. Siemianice. Drużynowo zwyciężyli zawodnicy Nadleśnictwa Krotoszyn, drugie miejsce zajęli reprezentanci Nadleśnictwa Konin a trzecie Nadleśnictwa Syców.


Na zakończenie XIV Mistrzostw Leśników RDLP Poznań – wiceprzewodnicząca Związku Leśników Polskich w RP i prezes Wielkopolskiego Związku Leśników Polskich – pani Halina Stachowska, przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej Z.L.P. w RP – pan Janusz Ruda i nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski – Andrzej Wawrzyniak, pogratulowali zawodnikom sportowej walki, podziękowali: sędziom za sprawne przeprowadzenie rozgrywek, kibicom za dopingowanie zawodników, gospodarzom hali i pracownikom Nadleśnictwa Piaski za pomoc w organizacji zawodów.

Trzem najlepszym drużynom (nadleśnictwa: Krotoszyn, Konin i Syców) wręczono puchary ufundowane przez Dyrektora RDLP w Poznaniu i W.Z.L.P. Trzej najlepsi zawodnicy (Jarosław Musiał, Piotr Brylewski, Andrzej Ławniczak) otrzymali puchary nadleśniczego Nadleśnictwa Piaski i przewodniczącej Wielkopolskiego Związku Leśników Polskich.Ponadto najlepszym drużynom i zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Dwóm Paniom dzielnie rywalizującym w męskim gronie, przewodniczący Zakładowej Organizacji W.Z.L.P. w Nadleśnictwie Piaski – pan Maciej Kubas ufundował specjalne nagrody rzeczowe.

Pani prezes W.Z.L.P. Halina Stachowska zamykając XIV Mistrzostwa Leśników RDLP Poznań serdecznie podziękowała uczestnikom za udział i organizatorom za przygotowanie imprezy oraz zaprosiła wszystkich na jubileuszowe zawody sportowe w 2015 r.

Tekst: Andrzej Wawrzyniak