Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Spełnione marzenia

Spełnione marzenia

Dzięki wspólnej inicjatywie poznańska szkoła i ośrodek "Zawsze Razem" wkrótce będą miały windę. Lasy Państwowe przyłączyły się do pomocy.

Poznańskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Zawsze Razem" prowadzi Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny „Zawsze Razem" oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową i Niepubliczne Gimnazjum "Zawsze Razem" w których  uczy się 37 uczniów, w tym 25 dzieci porusza się na wózkach inwalidzkich. Ponieważ w placówce nie ma windy, codziennie są one wnoszone po schodach, na piętro, przez  pracowników.

Stowarzyszenie od wielu lat starało się o wsparcie finansowe. Niestety trudno jest dofinansować taki projekt z uwagi na to, że są to placówki niepubliczne. Sprawę nagłośniły media, aż w końcu wiadomość dotarła do stolicy apostolskiej. Papież Franciszek przekazał na budowę windy 20 tys. zł.

Swoją pomoc zaoferowały również Lasy Państwowe. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu wspólnie z nadleśnictwami Jarocin, Łopuchówko, Przedborów i Czerniejewo przekazała  40 tys. zł, na budowę windy w poznańskiej placówce. Do tej pory zgłosiło się również wielu innych darczyńców i dzięki temu praktycznie cała kwota jest już uzbierana. Winda będzie kosztować około 120 tys zł.

"Współpracujemy z wieloma fundacjami i firmami, które zajmują się działalnością charytatywną, choć nigdy wcześniej nasze jednorazowe wsparcie nie było tak wysokie. Uznaliśmy, że pomoc szkole jest bardzo dobrym kierunkiem wydania tych pieniędzy, tym bardziej, że jako dyrekcja w Poznaniu mogliśmy wspomóc lokalną inicjatywę" - powiedział Jacek Kokociński, zastępca dyrektora RDLP w Poznaniu.fot. archiwum stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej "Zawsze Razem"