Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ptaki w obiektywie

Ptaki w obiektywie

Świat skrzydlatych przyjaciół zawitał na Dziewiczą Górę

6 lutego w Ośrodku Turystyczno-Edukacyjnym Dziewicza Baza zainaugurowano wystawę pt. „Oblicza Ptaków". Otwarcia wernisażu dokonał Zbigniew Szeląg nadleśniczy nadleśnictwa Łopuchówko, który przybliżył fakty z życia ptaków oraz wspomniał, iż w fotografii tych pięknych zwierząt najważniejszymi elementami są znajomość biologii, cierpliwość, talent oraz dobrej klasy aparat fotograficzny.

Autorzy zdjęć, którzy z pasją opowiadali o sztuce fotografowania, na co dzień wykonują zupełnie odmienne zawody. Panowie Tomasz Skorupka i Sebastian Cichocki, z zawodu są odpowiednio archeologiem i policjantem, natomiast jedynym leśnikiem spośród nich był Pan Grzegorz Wróblewski. Każdy z gości wystawy miał możliwość rozmowy z fotografami, poznania ich doświadczeń oraz dowiedzieć się, wielu ciekawych informacji m.in, jakim nie lada wyzwaniem jest zrobienie dobrego zdjęcia płochliwym ptakom takim jak żurawie.

Spotkanie zakończyło się pokazem diaporam, przedstawiających nie tylko ptaki, ale również płatki śniegu fotografowane przez Pana Grzegorza Wróblewskiego przy różnym oświetleniu, czy też zdjęcia piorunów podczas burzy. Całość w połączeniu z muzyką stworzyła niepowtarzalny klimat. Na koniec autorzy zdjęć krok po kroku przybliżyli warsztat fotografa ptaków uczestnikom spotkania, prezentując sprzęt oraz omawiając podstawowe zasady robienia zdjęć przyrodniczych.

Ekspozycja będzie dostępna do 20 kwietnia w Ośrodku na Dziewiczej Górze.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!