Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Pierwszy bieg za nami - "Biegam Bo Lubię Lasy"

Pierwszy bieg za nami - "Biegam Bo Lubię Lasy"

19 kwietnia 2015r. na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko odbył się pierwszy leśny bieg z cyklu "Biegam Bo Lubię Lasy Wiosną". Na starcie zgromadziło się aż 180 biegaczy, którzy do wyboru mieli trasy o długości 4 km i 9 km oraz dla zwolenników Nordic Walking - 4 km.

Zainteresowanie biegami było ogromne. Dodatkowo dopisała pogoda. Wiele osób zapisywało się jeszcze w dniu zawodów. Przed startem biegów dziecięcych oraz biegu głównego zawodnicy odbyli wspólną rozgrzewkę.


Impreza rozpoczęła się biegiem dziecięcym na 500 m, następnie na dystansie 1000 m pobiegła młodzież.
Wszyscy zawodnicy na zakończenie biegu otrzymali pamiątkowe drewniane medale.

Chwilę przed godziną 11.00 rozpoczęło się przygotowanie do biegu głównego na 9 km, 4 km i marszu nordic walking. Wspólnie wystartowali wszyscy zawodnicy. Pierwsi biegacze na metę dotarli po niecałych 18 minutach. Chwilę później na metę dotarli zawodnicy marszu nordic walking. Jako ostatni przybiegali zawodnicy z najdłużeszego dystansu. Po biegu na wszystkich uczestników czekał ciepły poczęstunek.
Zawodnicy, którzy wezmą udział w 4 biegach będą mieli okazję do uzbierania 4 części pamiątkowych medali symbolizujących las we wszystkich porach roku.

Najstarszy zawodnik, który wziął udział w zawodach (marsz NW) ma 71 lat, natomiast najmłodsza zawodniczka (bieg dziecięcy) – 4 lata. No cóż, nie od dzisiaj wiadomo że „las łączy pokolenia". Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje biegów. Następny bieg „Biegam bo lubię LASY" latem - 21 czerwca.