Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Odszedł śp. inż. Adam Osiński

Odszedł śp. inż. Adam Osiński

Ostatni dyrektor OZLP w Poznaniu oraz pierwszy dyrektor RDLP w Poznaniu

5 marca 2014 r. odszedł śp. inż. Adam Osiński (1936-2014), ostatni dyrektor OZLP w Poznaniu oraz pierwszy dyrektor RDLP w Poznaniu. Przyszło mu kierować Lasami Państwowymi na szczeblu regionalnym w trudnym okresie zmian zarówno ustrojowych o zasięgu państwowym jak i strukturalnych w leśnictwie. Wejście w życie obowiązującej dziś ustawy o lasach oraz początkowy okres jej wdrażania przypadły właśnie na czas urzędowania dyrektora Osińskiego.

Jego droga zawodowa wiodła od stanowiska podleśniczego w Nadleśnictwie Płytnica poprzez kolejne etapy, podczas których związany był z Rejonem Lasów Państwowych w Wałczu, a następnie nadleśnictwami Biedrusko, Międzychód, Grodziec, Kościan i Babki. Zwieńczeniem kariery zawodowej było stanowisko inspektora Lasów Państwowych w Szczecińskim oraz Wielkopolskim Rejonie Inspekcyjnym. Od roku 2002 dyrektor Osiński korzystał z zasłużonej emerytury.

Przez współpracowników zapamiętany został jako człowiek o dużej kulturze osobistej i wysokim standardzie moralnym oraz wielkiej życzliwości dla innych.