Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Jarosław Krzyżostanek mistrzem Polski w biegach na orientację

Jarosław Krzyżostanek mistrzem Polski w biegach na orientację

Po raz kolejny leśniczy z leśnictwa Szustry (Nadleśnictwo Przedborów) osiągnął niewiarygodny sukces. Tym razem w XVIII Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Jak podają organizatorzy do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się  ponad 170 osób z całej Polski. Nie mogło zabraknąć również zawodnika nadleśnictwa Przedborów, który jest w tą dyscyplinę zaangażowany od wielu lat, mając na swoim koncie bardzo duże osiągnięcia.

W rozegranym 19 maja sprincie, w kategorii "Weteranów" (od 35 do 45 lat), Jarek zajął pierwsze miejsce. Natomiast dzień później, w biegu głównym zdobył kolejny złoty medal w kategorii M40 z przewagą około 20 minut nad drugim zawodnikiem, na dystansie 7600 m.

Dzięki uzyskanym wynikom został zakwalifikowany do Honorowej Reprezentacji Polski Leśników na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się na Litwie.

Lepszego rozpoczęcia sezonu nie mógł chyba sobie wymarzyć. Serdecznie gratulujemy!

Fragment książki "Leśnicy z Pasją", w której Jarosław Krzyżostanek opowiada o sportowej pasji, zdradza tajniki tej dyscypliny ale i nie tylko. Książka do pobrania tutaj!


"Przygoda z zaawansowanymi biegami na orientację zaczęła się dla Jarosława siedemnaście lat temu. Jak twierdzi – biega, odkąd nauczył się chodzić. Od 2003 roku osiąga znaczące sukcesy w biegach na orientację, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i lokalnym. – Biegi na orientację to idealny sport dla leśnika – i prozdrowotny, i proedukacyjny. Doskonali zmysł orientacji w przestrzeni i kondycję fizyczną – przekonuje (...). Najważniejsze są trzy warunki, które trzeba w sobie wypracować lub też z siebie wydobyć: zmysł orientacji w przestrzeni, kondycja fizyczna oraz odporność psychiczna (...). Najlepszym treningiem, jaki od pewnego czasu daje mu wiele satysfakcji, jest prowadzenie zajęć w klubie sportowym w Zespole Szkół w Sokolnikach. Z gromadą ponad dwadzieściorga dzieci odkrywa uroki biegów na orientację i stara się zarazić ich pasją do tej dość nietypowej dyscypliny. Śladami jego sukcesów podąża dziesięcioletnia córka, która – podobnie jak tata – ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy (...)".