Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

II wiosenny bieg "BiegamBoLubię LASY" w Nadleśnictwie Koło

II wiosenny bieg "BiegamBoLubię LASY" w Nadleśnictwie Koło

W ramach cyklu biegów "BiegamBoLubię LASY" 5 czerwca br. organizatorzy wraz z uczestnikami biegu spotkali się na ścieżce edukacyjnej ,,Grabina" w Leśnictwie Dąbie. Było to już drugie w tym roku spotkanie biegaczy i chodziarzy na terenie Nadleśnictwa Koło.

Pierwsze zawody odbyły się w Leśnictwie Babiak, gdzie uczestnicy imprezy mogli podziwiać lasy w odsłonie zimowej. W Leśnictwie Dąbie spotkaliśmy się kiedy las zaprezentował się nam w odsłonie późnowiosennej.

Tak jak zwykle o godz. 900  zawodnicy po zgłoszeniu się w biurze zawodów odbierali numery startowe i koszulki, żeby równo o godz. 1000 wystartować po zwycięstwo. Bieg cieszy się coraz większą popularnością - już na 3 tygodnie przed terminem imprezy została zamknięta lista startowa z powodu braku wolnych miejsc.

Na dystansie 5 km stu uczestników zmierzyło się w czterech kategoriach: bieg kobiet, bieg mężczyzn, nordic walking kobiet i nordic walking mężczyzn. Trasa, na której uczestnicy mogli zmierzyć się z kilkoma sporymi wzniesieniami, przebiegała przez piękne sosnowo - dębowe drzewostany.

Na mecie oprócz braw publiczności, na biegaczy i chodziarzy czekał medal  i poczęstunek przy ognisku. Najlepszy zawodnik pojawił się na mecie po niespełna 18 minutach.

Po zakończonych biegach  Mirosław Macherski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Koło przedstawił w skrócie kilka informacji o leśnictwie, w którym odbywał się bieg, po czym ogłosił wyniki.

I tak na podium stanęli:

Bieg kobiet:

Iga Przybylska – 21'47"

Izabela Koralewska – 21'57"

Małgorzata Nowacka – 23'39"

Bieg mężczyzn:

Kacper Janicki – 17'57"

Marcin Wojewoda – 18'12"

Krzysztof Nowacki – 18'18"

Nordic walking kobiet:

Michalina Walczak – Pecyna – 36'29"

Dorota Kwiatkowska – 39'42"

Faustyna Racinowska – 40'19"

Nordic walking mężczyzn:

Krzysztof Chrzanowski – 31'00"

Daniel Zapała – 33'44"

Piotr Dereszewski – 34'52"

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.