Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Frajda dla biegaczy z Poznania i okolic

Frajda dla biegaczy z Poznania i okolic

21 września na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko została otwarta ścieżka biegowa.

Nowo powstała trasa biegowa zaczyna się i kończy na parkingu leśnym położonym ok 5 km od Poznania, na skraju obszaru Natura 2000. Przy parkingu znajduje się tzw. siłownia pod chmurką wyposażona w elementy małej architektury i urządzenia do ćwiczeń. Początkowo trasa wiedzie wzdłuż ścieżki edukacyjnej wokół stawu Łysy Młyn. Pozostał część prowadzi drogami leśnymi wśród zróżnicowanych pod względem siedliskowym drzewostanów. Miłym zaskoczeniem jest również bliska odległość trasy od brzegu Warty oraz widok grupy wiekowych, bo niemal 240 - letnich dębów pomnikowych. Ścieżka powstała w ramach projektu "Wolność jest w naturze".

W biegach wystartowało ponad 200 osób. Jako pierwsi zmierzyli się najmłodsi uczestnicy, na dystansie 500 m, 1000 m i 1500 m. Główny bieg odbył się na dystansie 9 km. Uroczystego otwarcia ścieżki dokonali Piotr Grygier, dyrektor RDLP w Poznaniu, Jan Grabkowski, starosta powiatu poznańskiego i Grzegorz Wojtera wójt Gminy Suchy Las. Gospodarzem całego wydarzenia był Zbigniew Szeląg, nadleśniczy Nadleśnictwa Łopuchówko.

Otwarciu nowej ścieżki biegowej towarzyszył festyn rodzinny połączony z zawodami wędkarskimi, miniturniejami rekreacyjnymi oraz warsztatami edukacyjnymi.  Chętni mogli również zwiedzić wystawę pt. "Las - to nie tylko drewno" w Ośrodku Edukacji Leśnej "Łysy Młyn", poświęconą leśnym użytkom.

W ramach akcji "Wolność jest w naturze" na terenie 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych wyznaczono 25 tras biegowych.  Jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych. Ścieżki zaczynają się i kończą przy parkingach leśnych i miejscach postoju pojazdów. Doskonale nadają się do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach czy nordic walkingu. Część tras wyposażona jest także w przyrządy do ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego wypoczynku na łonie natury!