Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

"Wolność jest w naturze"

"Wolność jest w naturze"

Biegaj w ramach akcji "Wolność jest w naturze". Ruszyły zapisy!

"Wolność jest w naturze" to kolejna inicjatywa z udziałem Lasów Państwowych, upamiętniająca 25. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na terenie 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych wyznaczono 25 tras biegowych. Trasy zostały wyznaczone w pobliżu atrakcyjnych przyrodniczo miejsc, aby biegający mogli dostrzec walory polskich lasów.Ścieżki zaczynają się i kończą przy parkingach leśnych i miejscach postoju pojazdów. Doskonale nadają się do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach czy nordic walkingu. Część tras wyposażona jest także w przyrządy do ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu.

Uroczysta inauguracja akcji na szczeblu centralnym z udziałem Ministra Środowiska i Dyrektora Generalnego LP będzie miała miejsce 13 września w Nadleśnictwie Chojnów (RDLP Warszawa).

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu wyznaczono dwie trasy biegowe - w Nadleśnictwach: Łopuchówko i Karczma Borowa.

W niedzielę 21 września 2014 roku na terenach wokół parkingu leśnego przy Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn" w Nadleśnictwie Łopuchówko nastąpi uroczyste otwarcie ścieżki biegowej w ramach akcji "Wolność jest w naturze". Bieg rozpocznie się o godzinie 9:30, uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na dystansie 9 km i 4 km. Dodatkowo odbędzie się marsz Nordic Walking na dystansie 4 km oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. Ponadto przygotowano liczne mini turnieje rekreacyjne, aktywności na ścieżce zdrowia, zawody wędkarskie, wystawy, spacery edukacyjne, prezentacje gmin i pokazy artystyczne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dziewiczgorabiega.pl

W kolejnym tygodniu, czyli 27 września 2014 roku na terenie Nadleśnictwa Karczma Borowa na parkingu leśnym przy leśniczówce Nowy Świat odbędzie się otwarcie drugiej trasy biegowej w ramach akcji "Wolność jest w naturze". Uczestnicy biegu będą mogli się sprawdzić na dystansie 7 km. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.karczmaborowa.poznan.lasy.gov.pl

Zapraszamy do wspólnego biegania!